18.06.2016 | Czytano: 909

Niewiadoma triumfuje Giro del Trentino Donne!

Katarzyna Niewiadoma, pochodząca z Ochotnicy, wygrała w Daone pierwszy z dwóch etapów Wyścigu Dookoła Trydentu. Tym samym Polka oczywiście objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Trasa etapu liczyła 104 km, a zlokalizowano na niej dwa podjazdy. Już ten pierwszy okazał się selektywny, gdyż u podnóża drugiej góry na czele kręciło tylko siedem zawodniczek. Pierwszą poważną akcję zaczęła Katarzyna Niewiadoma (Raboband-Liv) na podjeździe pod Molina di Ledro. Razem z Polką pojechała Edwige Pitel (S.C. Michela Fanini Rox). Dwójka uzyskała niewielką przewagę i peleton zorientował się, że jest to groźna akcja. W pogoń wyskoczyły więc Olga Zabelinskaja (Bepink), Asja Paladin (Top Girls Fassa Bortolo), Anna Potokina (Servetto Footon), Silvia Folloni (Tre Colli – Chirio), Martina Ritter (BTC City Ljubljana) oraz Pauliena Rooijakkers (Holandia). Po kilku kilometrach pogoni dołączyły do nich kolejne zawodniczki.

Niewiadoma i Pitel na drugi podjazd wjechały z ponad minutą przewagi nad osiemnastoosobową grupą goniącą. 22 km przed metą do prowadzącej dwójki dojechały Zabelinskaja i Claudia Lichtenberg (Lotto-Soudal Ladies), a 8 kilometrów dalej kolejne zawodniczki – Ksenia Tuhai (Bepink), Irene Bitto i Soraya Paladin (Top Girls Fassa Bortolo). Czołówka rozpoczęła 12 km podjazd z przewagą 2 minut nad peletonem. Polka natychmiast zaatakowała, a na jej atak żadna z rywalek nie znalazła odpowiedzi i Niewiadoma samotnie dojechała do mety.

Stefan Leśniowski
Zdjęcie Twitter
 

Komentarze

reklama