08.06.2016 | Czytano: 1185

Małopolski Wyścig Górski zawita do Nowego Targu

Już w najbliższą sobotę 11 czerwca 2016 r. do Nowego Targu zawitają kolarze biorący udział w 54. Małopolskim Wyścigu Górskim. Serdecznie zapraszamy do kibicowania na mecie II etapu, która została zaplanowana między godziną 15:30 a 16:00 na nowotarskim Rynku.

Peleton będzie musiał pokonać liczącą 150 kilometrów trasę z Niepołomic przez Mszanę Dolną, Rabkę Zdrój, Rabę Wyżną, Trute aby ulicą Grel wjechać do Nowego Targu. Po drodze czekać będą na nich cztery górskie i trzy lotne premie.

W tym roku na starcie stanie 25 ekip – 10 polskich i 15 zagranicznych. W peletonie obecni będą przedstawiciele wszystkich najważniejszych polskich grup - CCC Sprandi Polkowice, VERVA Activejet Team, Domin Sport, Wibatech Fuji, również De Rosa Rybnik i Voster Cycling Team, jak również młodzieżowe TC Chrobry Saroni Głogów i Tarnovia Tarnowo Podgórne. Na starcie nie zabraknie również mniej szosowych drużyn w postaci torowej reprezentacji narodowej Polski oraz JBG2, znanego z kolarstwa górskiego.

Obecni będą także goście z zagranicy. Z numerem „1” na liście startowej figuruje słoweńska grupa Adria Mobil, której zawodnik - Marko Kump - przed rokiem triumfował w klasyfikacji generalnej MWG. Peleton uzupełnią m.in. zespoły z Niemiec, Czech, Danii czy Szwajcarii.

Małopolski Wyścig Górski - jeden z najważniejszych i najbardziej wymagających wyścigów etapowych klasy międzynarodowej rozgrywanych na terenie Polski (kat. 2.2 UCI). Tegoroczna odsłona MWG rozegrana zostanie w dniach 10-12 czerwca, a tradycyjnie poprzedzi ją Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, które odbędzie się w czwartek 9 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie z Wielką Galą Rowerową.

Tworzony od przeszło pół wieku na terenie Małopolski wyścig jest jednym z największych wyzwań, jakie każdego roku podejmują polscy kolarze. Nie inaczej będzie i tym razem. Choć trasa 54. MWG składa się raptem z trzech etapów, a w naszym kraju na próżno szukać podjazdów rodem z Alp czy Dolomitów, organizatorzy dobrze wiedzieli jak poprowadzić trasę, by była ona wymagająca i selektywna.

Pierwszy z etapów tegorocznego MWG, liczący 140 kilometrów, stanowić będzie niejako rozgrzewkę - to najkrótszy i zdecydowanie najłatwiejszy z odcinków. Peleton wystartuje z rynku w Trzebini i skierowany zostanie najpierw na północ w kierunku Olkusza, gdzie następnie nawróci i podążać będzie na południe kraju do Alwernii. Tam też wyznaczona została meta. Po drodze zawodnicy rozegrają trzy lotne i trzy górskie premie.

Następnego dnia barwny peleton podpisywać będzie listę startową do 2. etapu na rynku w Niepołomicach, skąd licząca 150 kilometrów trasa skieruje go do Nowego Targu. Będzie to trudniejszy, ale jeszcze nie najtrudniejszy z odcinków tegorocznego Małopolskiego. Cztery premiowane podjazdy wiodące kolejno pod Górę Jana, Wilkowisko, Kostrzę i raz jeszcze pod Wilkowisko na pewno przyczynią się do selekcji w grupie i wiadomo już będzie, kto walczyć powinien o końcowy sukces w MWG.

Finałowym aktem 54. Małopolskiego Wyścigu Górskiego będzie niedzielny etap wiodący po terenach doskonale już znanych polskim miłośnikom kolarstwa. Na 146-kilometrowym etapie z Chochołowskich Term do Starego Sącza kolarze pokonają 1630m przewyższeń oraz pięć górskich premii. To będzie najtrudniejszy, bez wątpienia decydujący o losach wyścigu, etap. Wystarczy wymienić takie podjazdy jak Sierockie, Gliczarów czy Przełęcz Knurowską, by było wiadomo, że w tę niedzielę będzie się w Małopolsce działo.

54. Małopolski Wyścig Górski odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Nowy Targ.

Lista etapów 54. Małopolskiego Wyścigu Górskiego:
1. etap - 10 czerwca: Trzebinia - Alwernia, 140km
2. etap - 11 czerwca: Niepołomice – Nowy Targ, 150km
3. etap - 12 czerwca: Chochołowskie Termy – Stary Sącz, 146km

Komentarze







reklama