22.09.2009 | Czytano: 1331

NLPN: Paka Jana mistrzem! (+zdjecia)

Do zakończenia Nowotarskiej Ligi Dominet Bank w piłce nożnej pozostała jeszcze jedna kolejka, ale już w przedostatniej serii poznaliśmy nowego mistrza. Paka Jana zdetronizowała Suprę Team. Za tydzień rozstrzygnie się kto opuści szeregi pierwszoligowców, a kto o ligowy byt walczyć będzie w barażu.

Paka Jana w ostatniej kolejce nie mogła przegrać, bo przy wygranej Gazdy, mecz pomiędzy tymi zespołami, w 14. kolejce, decydowałby o mistrzowskiej koronie. Asy jednak nie zamierzały ułatwiać zadania teamowi Jana Leśnickiego. Przed spotkaniem zapowiadały walkę o zwycięstwo. Na boisku potwierdzili, że nie rzucają słów na wiatr. Zawiesiły wysoko poprzeczkę rywalowi. Paka jednak bardzo rozsądnie grała. Szanowała piłkę, długo rozgrywała akcje ofensywne. Asy z kolei przyczajone, liczyły na błąd przeciwnika. Tymczasem same go popełniły, ale i one doczekały ze strony bramkarza. Asy starały się przechylić szalę na swoją stronę, ale nie zdołały odroczyć koronacji. Paka to doświadczony kolektyw, który solidnie strzegł punkciku na wagę „złota”.

Tymczasem Gazda po dwóch błędach swojego bramkarza przegrywała 0:2. Śmiało można uznać te gole za samobójcze, bo golkiper praktycznie sam sobie wrzucił piłkę do bramki. Dla Kunka Team taki rezultat był zbawienny, bo pozwalał jej opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Czasu jednak było jeszcze sporo. Ekipa rodzinny Batkiewiczów gra do końca i zdołała odwrócić losy spotkania. Rywal opuszczał boisko w kiepskim nastroju.
O drugą pozycję walczyła Supra Team. Na jej drodze stała Zieleń, która rozpoczęła spotkanie w piątkę. Po pierwszych minutach wydawała się być smakowitym kaskiem. Jeszcze w pierwszej połowie doszło wzmocnienia i od razu Zieleń zaczął dyktować warunki na murawie. Krzystyniak okazał się „zabójcą” Supry i rozwiał wszelkie nadzieje na srebrny krążek drużyny, której bramki strzeże trzykrotny olimpijczyk, Gabriel Samolej. Krzystyniak trzykrotnie znalazł sposób na jego pokonanie.

Gorce po pierwszej połowie nie wyszły już na boisko. Podobno jeden z zawodników doznał kontuzji i zespół został zdekompletowany. Każdy poczułby się źle, gdy zainkasował w jednej części aż 11 goli.

Trans Handel – Gorce Szarotka 11:0 po I połowie
Bramki: Gołuchowski 3, Świętek 3, Mizera 3, Adamczyk, Kowalczyk.

Paka Jana - Asy 1:1 (1:0)
Bramki: Cholewa – M. Dudek.

Gazda – Kunka Team 3:2 (0:2)
Bramki: Zięba 2, Rudnik – Fuła, Kwak.

Supra Team – Hreśka & Zieleń 2:3 (1:1)
Bramki: Możdżeń, Strama – Krzystyniak 3.