27.05.2016 | Czytano: 3237

Kubicz w półfinale ITF

Na kortach KT Legia w Warszawie trwa turniej ITF kobiet BGŻ BNP Paribas Women’s Futures Legia Open 2016 z pulą nagród 10 tysięcy dolarów z udziałem Katarzyny Kubicz pochodzącej z Gronia. Góralka spisała się bardzo dobrze, dotarła do półfinału, jako jedyna z Polek. Zdobyła pierwsze punkty do rankingu WTA.

Kubicz, reprezentująca AZS Łódź, do turnieju głównego przebiła się przez eliminacje, pokonując Aleksandrę Kuleszę 6:0, 6:0 i Anitę Bażko z Białorusi 6:2, 6:0. W pierwszej rundzie turnieju głównego rozprawiła się z Agatą Jadwigą Bieńkowską 6:3, 6:3, Finką Emma Laine 6:2, 4:6 i 6:4, a w ćwierćfinale wyeliminowała rozstawioną z drugim numerem Katharinę Lehnert. 17-letnia Polka pokonała reprezentantkę Filipin 6:2, 4:6, 6:1.

O miejsce w sobotnim finale warszawskiej imprezy Kubicz zagrała z Włoszką Deborah Chiesą (897 Singles WTA Ranking), która wyeliminowała Weronikę Foryś. Włoszka w trzecim gemie pierwszego seta przełamała Kubicz, która rozpoczęła spotkanie od prowadzenia. W szóstym gemie Polka przełamała serwis rywali i doprowadziła do wyrównania 3:3. Odpowiedź Włoszki była natychmiastowa. Wygrała gema przy podaniu Kubicz i wygrała seta 6:4. W drugim secie już pierwsze podanie Kubicz zostało przełamane. Włoszka jeszcze dwa razy przełamała Polkę i wygrała 6:1. W finale zmierzy się z Amerykanką Sabriną Santamaria, która pokonała Ukrainkę Anastzję Fedoryszyn 6:3, 7:5.