30.03.2016 | Czytano: 5804

Poznaliśmy Sportowca Roku 2015 (zdjęcia)

Siódma edycja Plebiscytu na najlepszego Sportowca 2015 roku, zorganizowana przez portale Sportowe Podhale i Podhale 24, dobiegła końca. Dzisiaj poznaliśmy triumfatorów w siedmiu kategoriach.

Nie sposób nie wspomnieć o partnerach, bez których plebiscyt nie mógłby się odbyć, a więc sieci sklepów Koperniak, Miejskiemu Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu, Spółce Polskie Tatry prowadzonej przez zakopiański Aquapark oraz firmie Aron.

Imprezą 2015 roku został finał Pucharu Polski w hokeju na lodzie. W kategorii działacz sportowy najwięcej głosów otrzymała Dorota Hudomięt, prezes SMS Aktywni Raba Wyżna.

Sport bez trenera nie ma sensu. W kategorii trener roku zwyciężył Paweł Dawidek, trener i założyciel snowboardowego klubu Dawidek Team. Jego klub zgarnął też puchar za najlepsze wyniki w grupach młodzieżowych. W kategorii najlepsza drużyna wybór państwa padł na Nowotarski Klub Sportów Walki Hoły Team Nowy Targ.

W dwóch głównych kategoriach – Młodego Asa i Sportowca Roku zwyciężyli: Monika Żur (kolarstwo górskie, wychowanka Lubonia Skomielna Biała, reprezentantka Polski, brązowa medalistka z XCO w ME U23) i Kevin Szaflarski (zawodnik sportów walki, mistrz świata amatorów MMA).

Niestety nie wszyscy sportowcy mogli być na uroczystym ogłoszeniu wyników. Zabrakło tych, którzy są na zagranicznych obozach i przygotowują się do najważniejszych imprez sezonu, w tym igrzysk olimpijskich w Rio.