06.03.2016 | Czytano: 866

Drugie miejsce Niewiadomej w Strade Bianche

Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv) zajęła drugie miejsce w kolarskim wyścigu jednodniowym Strade Bianche. Polka we włoskiej Toskanii, na 121-kilometrowej trasie, uległa tylko mistrzyni świata Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans).

Bardzo długo nie pojawiła się konkretna ucieczka. Na podjazdach i szutrach peleton rwał się, ale na kolejnych odcinkach wszystko się łączyło. Dopiero po najdłuższym, trzecim odcinku szutru, sytuacja na czele się zmieniła. Uciekała Nikki Harris (Boels-Dolmans), a za nią, ze stratą ponad pół minuty, jechała grupka około 35 zawodniczek.

Na piątym sektorze szutru z czołówki zaatakowały Katarzyna Niewiadoma (RaboLiv), Lizzie Armitstead (Boels-Dolmans) oraz Emma Johansson (Wiggle-High5). Prowadząca trójka powiększała swoją przewagę i z ostatniego sektora szutru wyjechała minutę przed goniącą szóstką. W końcówce trio nie dało się dogonić i między sobą rozstrzygnęło wyścig. Wygrała Lizzie Armitstead, a druga była Katarzyna Niewiadoma, która została tym samym liderką UCI WorldTour w kategorii do lat 23!

Wyścig Strade Bianche kobiet w tym roku otwiera cykl najbardziej prestiżowych imprez szosowych, która zastąpiła rozgrywany do 2015 roku Puchar Świata.