22.08.2009 | Czytano: 1406

Nie tak miało być

Ponad 100 kolarzy stanęło na starcie kolejnej edycji Eska Fujifilm Bike Maraton, który rozegrano w Ustroniu. Uczestniczyli w niej również kolarze Górskich Orłów Kelly’s Team Nowy Targ. Zespołowo „Blańdowscy” zajęli szóste miejsce, najgorsze z dotychczas rozegranych maratonów. Ogromny wpływ na ten rezultat miało nieukończenie wyścigu przez liderki klasyfikacji generalnej swoich kategorii – Katarzynę Polakowską i Annę Kowalczyk.

Najbardziej chyba odczuwalny był brak szefa grupy Jana Blańdy. - Kocura zabrakło i myszy szalały – żartował. Jego zespół zgromadził 2414 punktów. Bezkonkurencyjna była ekipa JBG2, której zawodnicy triumfowali na dystansach Giga i Mega. Dostarczyli drużynie 2800 punktów. Dla nowotarskiej grupy punkty zdobyli: Katarzyna Galewicz ( 688 pkt.), Albert Głowa (621), Mirosław Bieniasz (605), Mariusz Ciekliński (500). Trzej pierwsi przejechali najdłuższy dystans, Ciekliński - Mega.

Najdłuższy dystans wynosił 71 km. Tutaj również rządzili i dzielili kolarze JBG2. Zwyciężył Adrian Brzózka, a trzy minuty za nim linię mety przeciął kolega klubowy, Marek Galiński. Trzeci czas uzyskał Radosław Rękawek (Kross Racing Team), który stracił do zwycięzcy już ponad 11 minut. Na ósmej pozycji finiszował Albert Głowa z Łopusznej. W kategorii M2 sklasyfikowany został na drugim miejscu. To był udany występ niezmiernie ambitnego kolarza, który systematycznie poprawia się ze startu na start. Na ósmej pozycji w M2 rywalizację ukończył Dawid Nowicki. Mirosław Bieniasz, najbardziej utytułowany kolarz nowotarskiej „stajni”, trzykrotny zwycięzca TransCarpatii, zajął piąte miejsce w M3.

Wśród pań zdecydowane zwycięstwo odniosła Magda Balana (Vitesse Bergamont bikeWorld.pl). Katarzyna Galewicz z Kellys Team, w „open” zajęła trzecie miejsce, tracąc do triumfatorki blisko 9 minut. W swojej grupie wiekowej K3 sklasyfikowana została pozycję wyżej.

Dystans Mega, liczący 41 km, był bardzo wymagający ze względu na przewyższenia ( ponad 1500 metrów). Również zdominowany został przez kolarzy JGB2. Na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Brzózka, o ponad 5 minut, wyprzedzając Kornela Osickiego. Na ósmej pozycji finiszował Mariusz Ciekliński, który w swojej kategorii wiekowej M3 był najszybszy. W tej samem kategorii na piątym miejscu zmagania ukończył Michał Sikora.

W M5 świetny występ odnotował zakopiańczyk Mieczysław Berezik, trener i ojciec znanych alpejek. Nowotarżanin Marek Wcisło uplasował się na 15. miejscu. Drugi w najstarszej kategorii wiekowej był zakopiańczyk Marcin Syrzistie. Wiele radości przysporzył również swym fanom Konrad Bochenek, który w M1 zajął drugie miejsce.