10.08.2015 | Czytano: 1136

Dwa sukcesy w PE

Na krakowskim torze kajakowym rozegrano finałowe zawody Pucharu Europy juniorów w kajakarstwie górskim. W pierwszym dniu zawodów nasi reprezentanci odnieśli dwa sukcesy.

W kajakowej jedynce wśród 18 – latków triumfował Krzysztof Majerczak z Pienin Szczawnica. W tej samej konkurencji pierwszą dziesiątkę zamknął Wiktor Sandera.

Drugi złoty medal wywalczył kanadyjkarz Kacper Sztuba, który niedawno był sprawcą niemiłej niespodzianki w OOM. Wygrał regaty w kategorii U16, a jego koleżanka z reprezentacji Aleksandra Stach była czwarta.

Srebrny krążek zawisł na szyi Klaudii Zwolińskiej w K-1 wśród 18-latek. Na 10 pozycji rywalizację ukończyła Kinga Czernek, a trzy pozycje niżej Aniela Wiecheć.

Również na drugim stopniu podium wśród 16 –latków w C-2 stanęli Marcin Janur i Artur Kolat.

Justyna Janczy ze Spływu Sromowce Wyżne, tym razem musiała zadowolić się trzecim miejscem w kanadyjce w grupowe dziewcząt 18-letnich.

Poza podium znaleźli się: Rafał Polaczyk ( czwarty w K-1; U23), Paweł Smolarski i Adam Kozub ( odpowiednio 5 i 6 miejsce w C-1; U23), Małgorzata Mędoń (szósta w K-1; U14) oraz Krzysztof Zych i Wojciech Klata ( piąte miejsce w C-2; U18).