09.08.2015 | Czytano: 1185

Wiercioch i Majerczak w finale

Bez medalu wracają polscy kajakarze górscy z czwartej rundy Pucharu Świata z hiszpańskiego Seu d’Urgell. Najlepiej zaprezentował się duet Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, którzy jako jedyni znaleźli się w finale (C-2) i zajęli w nim dziesiąte miejsce.

Pienińscy górale świetnie pojechali w eliminacjach uzyskując najlepszy czas. W półfinale woda ich już tak dobrze nie niosła. Do finałowej rozgrywki awansowali z ósmym czasem. W finale złapali dwa punkty karne i do triumfatorów Gautyhiena Klaussa i Matthieu Peche (Francja) stracili 5,73 sek.

Reprezentanci Francji zdominowali hiszpańską imprezę. Złoty medal wśród kajakarzy (K1) wywalczył Boris Neveu, natomiast w rywalizacji kanadyjkarzy (C1) zwyciężył Denis Gargaud Chanut. Tylko wśród kobiet w K-1 najwyższym stopniu stanęła Austriaczka Corinna Kuhnle.

Na fazie półfinałowej start zakończyli Grzegorz Hedwig (C1) oraz Natalia Pacierpnik, Michał Pasiut i Maciej Okręglak (wszyscy K1). Dwaj ostatni popełnili błąd ominięcia bramki, za co zostali ukarani 50 punktami karnymi. W konsekwencji zajęli odpowiednio 36 i 39 miejsce. Natalia miała bezbłędny przejazd, ale wolny, dający jej 20 lokatę. W C-1 Hedwig zakończył rywalizację w półfinale na 26 pozycji. Do finału nie przebrnęła również osada C-2 - Piotr Szczepański i Marcin Pochwala, którzy osiągnęli 14 rezultat.