11.07.2015 | Czytano: 990

Cztery miejsca na podium

Tor kajakowy w Bratysławie był miejsce rozgrywania Pucharu Europy juniorów w kajakowym slalomie. Dobrze spisali się reprezentanci Polski, którzy, w pierwszym dniu zawodów, cztery razy stawali na podium.

Na jego najwyższym stopniu stanął kanadyjkarz Kacper Szuba w rywalizacji U16, jedenasty był Wiktor Czaja. W klasie open C1 najszybszy był Rafał Kij, na najniższym stopniu podium stanął Adam Kozub, a piąty czas „wykręcił” Michał Kołomański. W rywalizacji U18 Dominik Janur zajął 8 miejsce.

W kajakowej jedynce na drugim stopniu podium znalazł się Wiktor Sandera w rywalizacji 18- latków. Tuż za podium, na czwartej pozycji, zmagania ukończył Krzysztof Majerczak. W kategorii 16-latkow najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był Marcin Janur – dziewiąta pozycja. W U14 na szóstej pozycji uplasowała się Małgorzata Mędoń, a wśród 18-latków ósma była Aniela Wiecheć, a pozycję niżej znalazła się Edyat Rosiek. W K1 open Aleksandra Pasiut zajęła 7 pozycję, a oczko wyżej sklasyfikowany został Eryk Lejmel.