27.06.2015 | Czytano: 1576

Dawid Kowalczyk namawia: Zacznij przygodę z treningiem

Dziś (27.06.2015) w Parku Miejskim zorganizowana zostanie impreza pod hasłem "Zacznij przygodę z treningiem". Zajęcia poprowadzi Dawid Kowalczyk. W trakcie otwartego dla wszystkich chętnych treningu dostępna będzie darmowa analiza składu ciała na najnowszym analizatorze na Podhalu. - Uczestnicy przebadają swoje ciało na specjalnej wadze, otrzymają wydruk który pokaże nad czym warto popracować - tłumaczy trener.

 - Od dzieciństwa kochałem sport i wszelką forme aktywności. Zawsze chciałem robić coś w tym kierunku. Dietetyką zainteresowałem się, gdy nie mogłem przybrać na wadze oraz gdy u mojej babci wykryto nowotwór - mówi Dawid Kowalczyk.

Czy zgodzi się pan ze stwierdzenie że sport to zdrowie?

Dawid Kowalczyk: - Zależy jaki rodzaj sportu uprawiamy. Jeśli chodzi o sport, który uprawiamy zawodowo to niestety nie będzie to sprzyjało naszemu zdrowiu. Przykładem mogą być sportowcy, którzy zakończyli swoje kariery sportowe.

Jaką formę sportu polecałby Pan naszym Czytelnikom?

Dawid Kowalczyk: - Zawsze polecam wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną. Poprawia to funkcjonowanie naszego organizmu i sprawia, że czujemy się młodziej, ale przede wszystkim polecam ćwiczenia na siłowni, ponieważ na siłowni pobudzimy najwięcej mięśni. A im więcej pobudzimy mięśni, tym lepsze efekty osiągniemy.

Skąd pomysł na organizację sobotniego treningu w Parku Miejskim?

Dawid Kowalczyk: - W wakacje więcej ludzi przebywa na świeżym powietrzu. W fitness klubach i siłowniach jest mniej osób. Dlatego postanowiłem, że wyjdę do ludzi i zaprezentuję im parę ćwiczeń w terenie oraz poprawną technikę ćwiczeń na naszych przyrządach w Parku Miejskim.

Ile trzeba trenować, by czuć się świetnie i utrzymać kondycję przez długie lata?

Dawid Kowalczyk: - Kluczem do sukcesu jest systematyczność. Ćwiczenia muszą być stylem naszego życia i wtedy nie będziemy mieli problemu z utrzymaniem super sylwetki. Wspomnę tutaj o efekcie jojo. Bierze się on właśnie z tego, że wracamy do starych nawyków i nowa dieta nie jest dla nas nowym stylem życia. Dlatego efekt jojo nie występuje u ludzi, którzy zmienili swój styl życia.

Co zyskają nasi Czytelnicy po takich zajęciach?

Dawid Kowalczyk: - Przede wszystkim wyznaczymy sobie cel. Uczestnicy przebadają swoje ciało na specjalnej wadze, otrzymają wydruk który pokaże nad czym warto popracować. Poza tym dowiedzą się jak wykonywać ćwiczenia z prawidłową techniką oraz będą mieli możliwość konsultacji ze mną w sprawie diety i treningu. Zapraszam w jutro na godzinę 14.00 do parku. Będą też kolejne spotkania w Rabce i Zakopanem.

/red Podhale24

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Unia Tarnów 16 36
2. Wolania Wola Rzędzińska 16 32
3. Poprad Muszyna 16 32
4. Sandecja II Nowy Sącz 16 31
5. Lubań Maniowy 16 29
6. Limanovia Limanowa 16 29
7. Bruk - Bet Termalica II Nieciecza 16 29
8. Bocheński KS 16 25
9. Wierchy Rabka - Zdrój 16 24
10. Glinik Gorlice 16 23
11. GKS Drwinia 16 20
12. Tarnovia Tarnów 16 19
13. Orkan Szczyrzyc 16 14
14. Okocimski KS Brzesko 16 14
15. Poprad Rytro 16 11
16. Watra Białka Tatrzańska 15 10
17. Barciczanka Barcice 15 8
zobacz wszystkie tabele
reklama