25.03.2023 | Czytano: 2243

V liga: Rozkręcali się z czasem (+ zdjęcia)

Lider V ligi wschodniej podejmował dziś w roli gospodarza na stadionie w Nowym Targu Dunajec Zakliczyn.

Pierwsza połowa nie owocowała w sytuacje. Praktycznie do 30 minuty nie oglądaliśmy strzałów na bramkę. Dokładnie po pół godzinie gry swoją szansę mieli goście. Po kontrze lewym skrzydłem do wysiłku został zmuszony Kobal. Watra przeważała w posiadaniu futbolówki i częściej znajdowała się na połowie rywala, jednak brakowało dobrego ostatniego podania w pole karne. Po przerwie, z każdą kolejną minutą rósł napór białczan. Masa zmarnowanych okazji nie zniechęcała konsekwentnych w ataku gospodarzy. Cierpliwość popłaciła i przyniosła efekt w postaci rzutu karnego. Strzał Kobylarczyka zapewnił Watrze kolejną cenną wygraną.

30 – Pierwsza obiecująca okazja po stronie Dunajca. Dynamiczna szarża skrzydłowego zakończona uderzeniem w krótki róg. Dobra interwencja Kobala ratuje Watrę.
38 – Centra Styrenczaka zamieniła się zaskakująco dobrą próbę strzału. Czujny Wagner końcami palców wyciąga piłkę spod poprzeczki.
58 – Mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego na ósmy metr przed bramką. Pozycję w powietrzu wygrywa Pasternak, ale jego uderzenie wybrania Wagner.
65 – Po wrzutce z prawego skrzydła, M. Młynarski kieruje futbolówkę głową blisko spojenia.
72 – Kolejna szansa białczan. Zubel strzela głową na 5 metrze, a piłka ląduje na górnej siatce.
80 – GOL 1:0! W polu karnym Dunajca ostro potraktowany zostaje Sławecki. Arbiter bez wahania wskazuje na 11 metr, z którego nie myli się Kobylarczyk.
90+3 – Świderski marnuje piłkę meczową uderzając z najbliższej odległości obok lewego słupka!

Watra Białka Tatrzańska – Dunajec Zakliczyn 1:0 (0:0)
1:0 Kobylarczyk 80 z karnego
Watra: Kobal – Sławecki (79 Ł. Młynarski), Pasternak, Łukaszczyk, Drozd, Kobylarczyk, M. Młynarski (89 Lupa), Zubel (87 Bigos), Masłowski, Dudek, Styrenczak (62 Płonka)
Dunajec: Wagner – Brzęk, Gwiżdż (82 Gruszkowski), Pawłowski, Fior (89 Duda), Gondek (64 Przybylski) , Świderski, Kieroński, Socha, Rzepecki