20.06.2021 | Czytano: 4960

Klasa A: na kolejkę przed końcem poznaliśmy zwycięzce (+ dwie galerie)

AKTUALIZACJA! W Poroninie w ramach zaległej, 17 kolejki spotkały się drużyny zajmujące skrajne miejsca w tabeli. Mimo - przyjemniej statystycznych - różnic spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, który i tak już teraz dał piłkarzom z Bukowiny Tatrzańskiej awans.

KS Lokomotiv  Chabówka - Bór Dębno 3:1 (1:1)
0:1 (Gorce) 4
1:1 Sularz 14
2:1 Sumara 63
3:1 Macioł 85
Lokomotiv: Gwiżdż D. - Wnękowicz, Florczyk, Czyszczoń P., Ślaga, Rapacz, Sumara, Sularz, Pyka, Maciaoł, Filas (rezerwowi: Łukaszcka, Góra, Czyszczoń R., Handzel, Gwiżdż Ł.)
Bór: Pęksa - Potoczak K., Potoczak M., Kozioł M., Kozioł S., Młynarczyk, Grzywnowicz, Wróbel, Myśłiwiec, Guros, Kudasik (rezerwowi: Gąsiorek, Dutkiewicz)

Przełęcz Łopuszna - Gorce Rdzawka 2:1 (0:1)
0:1 (Gorce)
1:1 Ligęza
2:1 Chowaniec W.

Zawrat Bukowina Tatrzańska - ZKP Asy Zakopane 0:0

Zawrat: Wcisło - Cudzich, Kuchta, Gutt, Stasik, Chowniec, Janczy Rzadkosz Ł., Leniewicz, Rzadkosz D., Ustupski (rezerwowi: Stasik M., Kuchta J., Papież, Budź, Surma)
Asy: Wacek - Deskiewicz, Marusarz, Podosek, Pietrzak, Pałka, Bartos K., Bartos D., Fąfrowicz, Majerczyk, Paszuda.

34' okazja dla Zawratu - Ustupski mija zawodnika w polu karnym i strzela obok bramki
48' Leniewicz nie wykorzystuje rzutu karnego
59' wrzutka Gutta i Chowaniec z 5 metrów z woleja ponad bramka

Orkan Raba Wyżna - Wierchy Lasek 4:1 (2:1)
1:0 Skawski 5
2:0 Gromczak po rożnym 15
2:1 (Wierchy) 25
3:1 Lenart 60
4:1 Skawski 80
Orkan: Sarniak - Możdżeń Sz., Zając, Lenart, Świder, Gromczak, Kasiniak, Margosiak, Skawski, Filipek, Skwarek (rezerwowi: Kaliński, Teoer, Szklarz)
Wierchy: Nykaza J. - Duda K., Krupa, Plewa, Gał, Truty, Cjorążak, Bocheński, Trzoniec, Włodarczyk, Wielgus (rezerwowi: Duda M., Plewa G., Nukaza R.)

Piknik na boisku. Goście ograniczali się do obrony, wynik powinien być wyższy - posumował mecz trener Orkana Daniel Traczyk

5:1 Pohrybnyi 90
Orawa; Potaczek - Kapuścika, Bełciak, Joniak, Dworszczak, Kasprzak, Smutek M., Smutek D., Sikora, Kasprzak, Bełciak D. (rezerwowi; Zubrzycki, Andasiak, Brząkała, Świder, Krzysiak, Petk, Pohrybnyi)
KS: Pawlica - Król, Miośkowiec, Florym Cudzich, Stopka, Bogdanowicz, Palmrich, Borzecki, Diaz, Szczygieł (rezerwowi: Wadas)

Skawianin Skawa - Dunajec Ostrowsko 1:2 (0:2)
0:1 Karpierz 23
0:2 Ziętara 44
1:2 Chorąży 72
KS Skawianin: Ziobro - Chyła, Chorążak, Wójciak, Kojs, Frost, Borzęcki, Wójciak, Bielarczyk B., Bielarczyk P., Zawodniak (rezerwowi: Wójciak T., Miśkowiec)
Dunajec: Weron - Niewolik, Olbrycht, Karpierz, Budź, Krupa, Ziętara, Wróbel, Lutsenko, Sekuła, Grdowski (rezerwowi: Gucwa)

2' - Bielarczyk B. (Skawianin) prawym skrzydłem mija obrońcę, płaskie dogranie w pole karne do Zawodniak, strzał, bramkarz paruje na rzut rożny.
5' - próba długiego zagrania do Bielarczyka P.
7' - wrzut z autu głęboko w pole karne Skawianina, próba strzału Grdowskiego Ostrowsko, piłka niewiele mija bramkę.
10' - Wójciak K. Zagrywa lobem nad obrońcami do Borzeckiego, który nie pilnowany wypuścił sobie piłkę za daleko.
14' - rzut wolny dla Ostrowska 25 metrów od bramki przy Lini bocznej, strzał Lucenko  bezpośrednio na bramkę jednak Ziobro czujnie na bramce.
19' - Frost rozrzuca piłkę do Borzeckiego na prawe skrzydło, piłka płasko po ziemi w pole karne do Bielarczyka B., który z 3 metrów trafia w bramkarza.
23' -Gol! 0-1 Karpierz wrzuca daleko z autu w pole karne Skawianina gdzie niepilnowany Grdowski głową umieszcza piłkę w siatce.
27' - Bielarzczyk B. z okolic 20metra strzela na bramkę Werona, który odbija ja przed siebie, Zawodniak dobija prosto w bramkarza, ale jeszcze nie koniec, jeszcze jeden strzał... niestety już mija bramkę.
30' - Frost z rzutu wolnego obok bramki
33'- rzut wolny z 17 metrów dla Ostrowska, żółtą kartkę za przerwanie korzystnej akcji obejrzał Kojs.
Do piłki podchodzi Lucenko, strzela płasko po ziemi obok słupka.
36' - faul w ataku, Zawodniak zachaczył obrońcę po Achillesie za co sędzia pokazał żółta kartkę.
44' - Gol! 0-2 szybkie rozegranie z rzutu wolnego do Ziętary który z środka wrzuca piłkę za obrońców do Wróbla, który miał czas ułożyć sobie piłkę i uderzyć mocno pod porzeczkę. Ziobro bez szans na obronę.
Od 46 minuty do 55 minuty ospała gra w środku obu drużyn.
58' - lewym skrzydłem rusz Chyła, wrzutka  przed pole karne do Borzeckiego, który wystawia do Bielarczyka B. Strzał zablokowany przez obrońcę.
60' - Borzęcki w polu karnym mija dwóch obrońców strzela z ostrego kąta, bramkarz na posterunku.
65' -rzut wolny dla Skawianina na wysokościez 35metra. Do piłki podchodzi Bielarczyka B. który minimalnie się myli.
72' - Gol! 1-2. Borzęcki z rzutu rożnego wrzuca  na długi słupek, najwyżej wyskoczył Bielarczyka B. bramkarz broni, zamieszanie w, którym najlepiej się odnalazł Chorąży i z 2 m strzela bramkę kontaktową.
80' - długie zagranie za plecy obrońców, piłkę dopada Borzęcki który strzela w słupek.
85' - Lucenko wrzuca piłkę w pole karne strzał Grdowskiego, bramka z której, drużyna  Ostrowska długo się nie cieszyła, spalony.

Skalni Zaskale - GKS Łapsze Niżne 4:1
0:1 (Łapsze)
1:1 Gacek G. z rzutu karnego
2:1 Łukaszczyk
3:1 Król
4:1 Szeliga
Skalni: Sowa - Józefczak, Strama, Łęczycki, Strug, Bryja, Gacek G., Czajkowski, Król, Truty (Gacek N 65’), Łukaszczyk (80’ Szeliga)
GKS: Arendarczyk - Piotr Kromka, Białoń Szymon, Borowski Hubert, Brynczka Piotr (75 Szczepan Waksmundzki), Kuruc Karol, Nowobilski Kamil, Labuda Robert, Handzel Damian, Bryja Paweł, Topór Arek

GOL 0:1 Zawodnik Łapsz wykorzystuje niezdecydowanie Struga, podaje na 11 metr do kolegi z zespołu, który pakuje piłkę pod porzeczkę
GOL 1:1 Prostopadłe podanie Trutego do Czajkowskiego, ten wpada w pole karne, tam zostaje faulowany przez bramkarza. G.Gacek pewnie egzekwuje rzut karny
GOL 2:1 Rzut rożny, piłkę wrzuca Król, a po dobrym strzale z głowy bramkę zdobywa Łukaszczyk
GOL 3:1 Król po rajdzie z lewego skrzydła wbiega w środek i tam strzałem po ziemi pokonuje Arendarczyka
GOL 4:1 Błąd lini obrony Łapsz wykorzystuje Szeliga, który odzyskuje piłkę na 16 metrze i strzela lobem nad bramkarzem.