14.04.2019 | Czytano: 11833

Klasa A: Kibice w szoku. Od 3:1 do 3:4 (+zdjęcia, tabela)

AKTUALIZACJA 5 (zdjęcia) W 15 kolejce odbyło się tylko sześć spotkań. Odwołano spotkanie w Zakopanem. Przełożono go na inny, jeszcze nieokreślony, termin.

Pierwsi na boisko wybiegliw  piłkarze Tylmanowej i Jordanowa  (w sobotę). Miejscowi kibice przeżyli szok. Ich zespół prowadził 3:1 i w ostatnich 10 minutach dał sobie wydrzeć zwycięstwo. Jordan dwa gole zdobył po stałym fragmencie gry.

Potyczka Zawratu z Wiatrem mogła się podobać. Wynik spotkania ustalony został do przerwy. Mocne wejście miał Wiatr, który w 2 minucie objął prowadzenie, ale półgodziny później gospodarze wyrównali. Gospodarze po wyrównującej bramce przebudzili się Gospodarze przebudzili się. W drugiej połowie mieliśmy piłkarską przepychankę w środku pola. Lepiej z nią radzili sobie. Przyjezdni stanęli. Do 90 minuty rywalizacja przebiegła bez konkretnych sytuacji, dopiero wtedy drużyny miały sytuacje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W Czarnej Górze byliśmy świadkami samobója i niewykorzystanego karnego. Mecz rozstrzygnął się w pierwszych trzech kwadransach. W drugiej połowie przeważali goście. – Mieliśmy dużo szczęścia, ale szczęście też trzeba mieć. Goście przeważali, ale starali się nas rozmontować wrzutkami. W dodatku nie wykorzystali „jedenastki” – skomentował szef Granitu, Eugeniusz Gogola.

W Lipnicy również losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. To był najciekawszy fragment spotkania. Po przerwie doszło do zabawnej sytuacji z S. Skoczykiem oraz faulu R. Hagowskiego na Kudzi. Obaj opuścili boisko. Faulujący po czerwonej kartce, poszkodowany z urazem.

Klikuszowianie w dziewiątkę rozpoczęli spotkanie w Czarnym Dunajcu. W trakcie meczu do zespołu dołączył kolejny piłkarz. Siła złego… Arbiter podyktował cztery „jedenastki” z czego połowa została wykorzystana. W bramce gospodarzy zadebiutował Ukrainiec Ilja Slesarczuk.

KS Łapsze Niżne połączył się z Błyskawicą Kacwin – rosnąca w siłę drużyna nosi teraz nazwę GKS Łapsze Niżne. Przewagę „grania u siebie” GKS Łapsze Niżne w pierwszej połowie wykorzystał bezbłędnie. To oni dyktowali warunki na boisku. Pierwsze 45 min zdecydowanie należało do gospodarzy. Pierwsza bramka padła już w 16. minucie, a kolejna w 43. Autorem obu bramek był fenomenalny Jacek Tomasz.

W drugiej połowie Orkan Raba Wyżna podkręcili tempo gry. Postawili na agresywny atak, który sprawdził się. Bohaterem całego spotkania okazał się Jacek Tomasz, który zdobył hat-tricka.

GKS Łapsze Niżne – LKS Orkan Raba Wyżna 3:2 (2:0)
1:0 Tomasz  (Kowalczyk) 16 po wolnym
2:0 Tomasz 43 wolny
3:0 Tomasz 51
3:1 Gromczak (Filipek) 60
3:2 Pałasz 90
GKS Łapsze Niżne: Kurczak – Waksmundzki, Fąk, Sulir (84 Brynczka), Kuszczak (83 Krak), Kowalczyk, Kuruc, Topór, Tomasz (79 Labuda), Chmiel (61 Wójcik), Rataj (87 Magiera).
 Orkan: Szklarz – Świder, K. Rapta, Zając, Możdżeń, Lenart, Traczyk, Skawski, Gromczak, T. Rapta, Filipek oraz Pałasz.

16 GOL! 1:0 – Kowalczyk popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, bramkarz obronił strzał, ale zamieszanie pod bramką gości wykorzystał Tomasz i piłka powędrowała do bramki.
18 – Kowalczyk faulował poza polem karnym.
23 – Rataja odważnie posłał futbolówkę w bramkę przeciwnika, jednak bramkarz obronił strzał.
30 – po bezbłędnym dośrodkowaniu Topora, Rataj główkował wprost w bramkarza.
39 – Rataj groźnie zaatakował bramkę gości, ale niecelnie.
43 GOL! 2:0 – Tomasz zdobył przepiękną bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.
51 GOL! 3:0 – indywidualna akcja Tomasza zakończona pięknym golem.
60 GOL! 3:1 – kapitalne dośrodkowanie Filipka, które złapał Gromczak – piłka powędrowała prosto do bramki gospodarzy.
90 GOL! 3:2 – Pałasz przełamał obronę i zdobył drugiego gola dla swojej drużyny.

Aneta Opyd

Czarni Czarny Dunajec - Lepietnica Klikuszowa 5:1 (4:0)
1:0 Pająk 9 karny
2:0 Zahora (Wesołowski) 19
3:0 Żuchowski (Zahora) 26
4:0 Wesołowski 45 karny
4:1 Marcin Jaróg 60
5:1 Zahora (Wiśniewski) 72
Czarni: Slesarczuk – Gacek, Pachabut, Wiśniewski (75 Wszołek), Stopka Studencki, Stępień (82 Stopka), Zahora, Marusarz (65 Fiedor), Wesołowski, Pająk, Żuchowski (75 Kapuściarz).
Lepietnica: Mateusz Jaróg – Marcin Jaróg, Faron, Duda, Hasior, Luberda, Kurańda, Stefaniak, Dawid Antolec, J. Chorążak.

6 – faul na Pająku w polu karny m. Jedenastkę przestrzelił Pachabut.
9 GOL! 1:0 – po faulu na Wesołowski w szesnastce arbiter po raz drugi wskazał na „wapno”. Zahora pewnie wyegzekwował karnego.
19 GOL! 2:0 Wesołowski w tempo zagrał do Zahory na 11 metr, a ten zerwał „pajęczynę” z bramki Mateusza Jaroga.
26 GOL! 3:0 – Zahora minął bramkarza i zagrał do Żuchowskiego, który umieścił futbolówkę w pustej bramce.
30- jedna z nielicznych akcji gości. Marcin Jaróg z 10 metrów uderzył nad poprzeczką.
45 GOL! 4:0 – Pająk faulowany w polu karnym i Wesołowski precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonuje golkipera z „wapna”.
60 GOL! 4:1 – kontra gości. Marcin Jaróg z 16 metrów pięknie przyłożył i futbolówka tuż przy słupku znalazła drogę do bramki.
72 GOL! 5:1 świetne zagranie Wiśniewskiego do Zahory, a ten uderzył z pierwszego z 10 metrów obok bramkarza.
80 – faulowany Wesołowski w szesnastce, 16 – letni debiutant Paweł Fiedor nie pokonał świetnie dysponowanego Mateusza Jaroga.

Granit Czarna Góra - Skalni Zaskale 2:1 (2:1)
1:0 Milon 6 karny
2:0 Milon (K. Sarna) 13
2:1 samobój (Milon) 30
Granit: Pluciński – P. Sarna, K. Kiernoziak, Milon, K. Sarna, Sz. Kiernoziak (70 Dzierżęga), Modła, M. Sarna, M. Lichacz, Husi (82 T. Lichacz), Gryglak.
Skalni: Udziela – Waliczek, Strama, M. Łęczycki, Prokop, Szeliga (66 J. Król), Czajkowski, Potrząsaj, Zagata (56 Bryja), M. Król, Łukaszczyk.

6 GOL! 1:0 – zagranie w koszykarskim stylu ręką w polu karnym i arbiter wskazał na „wapno”. Karnego bezbłędnie wykonał Milon.
11 – Król w dogodnej sytuacji będąc sam przed bramkarze fatalnie przestrzelił.
13 GOL! 2:0 – Milon z 25 metrów, strzałem po ziemi pokonał golkipera.
22 – M. Lichacz będąc w polu karnym wykonał noży6ce, ale piękną interwencją popisał się Udziela.
30 GOL! 2:1 – nieporozumienie Milona z bramkarzem i ten pierwszy ulokował piłkę w swojej pustej bramce.
46 – M. Król z Zagatą rozklepali defensywę gospodarzy, ale ten ostatni nie pokonał Plucińskiego w sytuacji sam na sam.
68 – po rzucie wolnym główkował Strama, ale piłka przeszła nad poprzeczką.
70 - po zagraniu piłki ręką przez Modłę w polu karnym arbiter wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Łukaszczyk jednak nie zdołał pokonać Plucińskiego, który sparował futbolówkę na róg.

Babia Góra Lipnica Wielka – Zapora Kluszkowce 2:1 (2:0)
1:0 Kucek (G. Skoczyk) 14
2:0 Kudzia (Kucek) 24
2:1 Kasica 90+1
Babia Góra: Kobroń – Harkabuzik, Dyrda ( 46 T. Lach), P. Lach, Urban, S. Skoczyk, G. Skoczyk, Szczerba, Kucek, Kudzia (84 Wnenk), Wontorczyk (75 Machajda).
Zapora: Nazarenko – Jazgar, Kopytko, Kowalczyk, Artur Jandura (89 A. Sopata), Ostachowski, R. Hagowski, Kasica, Wolski (46 Koczór), Sikora, Jarząbek (46 Hołyst).

14 GOL! 1:0 – akcja lewą stroną zagranie G. Skoczyka za obrońców i Kucek w sytuacji jeden na jeden strzałem po ziemi ulokował piłkę w przeciwległym rogu bramki.
15 – Kudzia w sytuacji jeden na jeden; bramkarz cudem wybił piłkę na róg.
16 – R. Hagowski soczyście uderzył z 20 metrów, piłka zmierzała pod poprzeczkę; piękna parada Kobronia.
24 GOL! 2:0 – wrzutka na długi słupek i Kudzia głową posłał piłkę w przeciwny róg bramki.
30 – S. Skoczyk z 5 metrów uderzał po długim rogu, bramkarz wyciągnął się jak struna i sparował futbolówkę na róg.
42 – strzał Kopytko z 10 metrów zmierzał do bramki tuż przy słupku, bramkarz sparował piłkę na róg.
46 – S. Skoczyk z 2 metrów mając przed sobą pustą bramkę, wpadł do niej, a piłka odbiwszy się od kępki trawy przeszła obok bramki.
46 – Wontorczyk w dogodnej sytuacji z5 metrów trafił w boczną siatkę.
54 – P. Lach po rzucie rożnym główkował, piłka minimalnie pofrunęła nad bramką.
62 – P. Lach z 25 metrów uderzył pod poprzeczkę, ale interwencja bramkarza zapobiegła utracie gola; wybił piłkę na róg.
84 - Kudzia faulowany przez R. Hagowskiego i arbiter uznał, iż faul był na czerwony kartonik.
90+1 GOL! 2:1 – Kasica z 15 metrów lobem pokonał bramkarza.

Zawrat Bukowina Tatrzańska – Wiatr Ludźmierz 1:1 (1:1)
0:1 Karwaczka 2
1:1 Budz (Ustupski) 32
Zawrat: Wcisło - Cudzich, W. Kuchta, J. Kuchta, Gutt (68 D. Rzadkosz), J. Stasik, M. Stasik, Janczy, Zarycki (86 Marusarz), Ustupski ( 60 Chowaniec), Budz.
Wiatr: Antolak - Stopiak, Strama, Luberda, Czaja, Karwaczka, Krugiołka, Siaśkiewicz (60 Hrapowicz), Siuta (70 Chowaniec), Dąbrowski (55 Fryźlewicz ), Słowakiewicz(62 Borkowski).

2 GOL! 0:1 - mocne uderzenie w okienko, z 20 metra Karwaczki.
32 GOL! 1:1 - w sytuacji sam na sam, po podaniu od Ustupskiego, Budz przelobował Antolaka.
89 - dwie akcje Janczego zatrzymane przez Antolaka
90+1 – tym razem Wcisło uratował miejscowych od straty gola.

Stanisław Bryniarski

Lubań Tylmanowa – Jordan Jordanów 3:4 (1:1)
3:4 Kalemba (Wróbel) 87 głową po rzucie rożnym
Lubań: H. Gołdyn – B. Gołdyn, Piszczek, T. Udziela (52 Kołodziej), Babik, Noworolnik, D. Michałczak, Talarczyk, Pierzchała (46 Malik), Bodziarczyk (56 S. Gołdyn; 80 Węglarz), S. Adamczyk.
Jordan: Teper – Pietrzak, Ryś (77 Kalemba), Kołodziejczyk (75 Brzana), Hodana (57 Samek), Jochymek, Wróbel, Romaniak, Ferek (55 Hanusiak), G. Tyrpa (80 Czubin), Madziała.

2 – rajd Madziały z połowy boiska zakończony strzałem obok słupka
6 – wolny Wróbla z 25 metra, H. Gołdyn z trudem sparował futbolówkę na róg.
15 GOL! 1:0 – po rzucie rożnym zrobiło się zamieszanie pod bramka gości i najprzytomniej zachował się Noworolnik, który skierował futbolówkę do bramki.
25 – złe wybicie piłki przez bramkarza, T. Udziela podał do Talarczyka, a ten nie trafił do pustej bramki.
27 – Talarczyk sam na sam posyła piłkę nad bramką.
36 GOL! 1:1 – błąd obrony, po którym Romaniak stanął oko w oko z H. Gołdynem i nie dał mu żadnych szans.
40 – koronkowa akcja, piłka jak po sznureczku wędrowała do nogi do nogi i po strzale S. Adamczyka trafiła w Tepera, który popisał się również skuteczną interwencją po dobitce T. Udzieli.
47 GOL! 2:1 – B. Gołdyn zagrał piłkę z wolnego idealnie do Talarczyka, a ten z woleja umieścił ją w siatce.
52 GOL! 3:1 – błąd Pietrzaka, który przelobował swojego bramkarza, niczym sprinter do futbolówki ruszył S. Adamczyk i wepchnął ją do bramki.
71 GOL! 3:2 – piękna akcja Samka, który zagrał do Madziały, a ten do Wróbla, który uderzył będąc w pełnym biegu i H. Gołdyn nie miał żadnych szans obrony.
83 GOL! 3:3 – dośrodkowanie Wróbla spod chorągiewki i Czubin wykorzystuje sytuację, że został odpuszczony przez obrońców.
87 GOL! 3:4 – Kalemba głowa posłał piłkę do siatki po dośrodkowaniu Wróbla z rzutu rożnego.