06.07.2014 | Czytano: 1233

Powstał klub szachowy

30 czerwca starosta powiatowy zarejestrował Uczniowski Klub Szachowy „Szachownica” Rabka-Zdrój działający przy Szkole Podstawowej nr 2. Klub powstał na bazie kółka szachowego działającego przy szkole.


Duży wkład w postanie klubu ma grupa osób, które w ostatnim roku szkolnym wspierały rozwój królewskiej gry w Rabce. Trzeba tutaj wymienić dyrektor Ewę Chorążak-Gacek z SP nr 2, dyrektor Joannę Lichoń z 1 LO w Rabce i profesor Małgorzatę Nawarę z 2 LO w Rabce.
Klub w ramach swojej statutowej działalności będzie organizował różnego rodzaju turnieje szachowe, zarówno lokalne, jak i międzynarodowe, obozy szkoleniowe oraz wspólne wyjazdy startowe. W celu realizacji tych zamierzeń będziemy współpracować z dwoma dużymi i silnymi klubami: Krakowskim Klubem Szachistów oraz Myślenickim Ludowym Klubem Szachowym.
Na zebraniu założycielskim wybrana zarząd w składzie:
Paweł Mroziński – prezes (kontakt 723-336-500
Joanna Lichoń – skarbnik
Danuta Schmidt – sekretarz
Małgorzata Nawara – członek zarządu
Obecnie trwają poszukiwania sponsorów, partnerów i patronów medialnych. Wszystkie osoby, które są zainteresowane wsparciem klubu lub przystąpieniem do niego mogą kontaktować się zarówno mailowo jak i telefonicznie z prezesem klubu.
 

Komentarzereklama