20.05.2026 | Czytano: 515

Frydman najlepszay (+zdjęcia)

Reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Frydmanie zwyciężyła w powiatowych zawodach piłki nożnej chłopców klas 7–8, Triumf zapewnił drużynie awans do półfinałów wojewódzkich.

Turniej został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu we współpracy ze Szkołą Podstawową w Waksmundzie. Organizatorzy podziękowali dyrektorowi placówki Tomaszowi Klagowi za udostępnienie obiektu mimo trudnych warunków pogodowych. 

W rozgrywkach uczestniczyło sześć drużyn: SP Ludźmierz, SP11 Nowy Targ, SP Zubrzyca Dolna, SP1 Spytkowice, ZSP Frydman oraz SP Sromowce Niżne. Zawody rozegrano systemem grupowym, a następnie odbyły się mecze półfinałowe i finałowe. 

W wielkim finale drużyna z Frydmana pokonała SP1 Spytkowice 2:1 i sięgnęła po tytuł najlepszej drużyny powiatu nowotarskiego. Trzecie miejsce zajęła SP11 Nowy Targ po zwycięstwie nad SP Sromowce Niżne 5:1. 

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
ZSP Frydman
SP1 Spytkowice
SP11 Nowy Targ
SP Sromowce Niżne
SP Zubrzyca Dolna
SP Ludźmierz. 

W skład zwycięskiej drużyny weszli: Jakub Bednar, Wojciech Dwornicki, Alex Kowalczyk, Michał Pitoniak, Mikołaj Prelich, Mateusz Szewczyk oraz Jan Tomas. Zespół prowadził Tomasz Brzyżek. 

Dzięki zwycięstwu drużyna ZSP Frydman będzie reprezentować powiat nowotarski w półfinałach wojewódzkich, które odbędą się 3 czerwca w Waksmundzie. Głównym sędzią zawodów był Łukasz Królczyk.

mat. prasowe

Komentarze







reklama