Frydman najlepszay (+zdjęcia)
Reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Frydmanie zwyciężyła w powiatowych zawodach piłki nożnej chłopców klas 7–8, Triumf zapewnił drużynie awans do półfinałów wojewódzkich.
W rozgrywkach uczestniczyło sześć drużyn: SP Ludźmierz, SP11 Nowy Targ, SP Zubrzyca Dolna, SP1 Spytkowice, ZSP Frydman oraz SP Sromowce Niżne. Zawody rozegrano systemem grupowym, a następnie odbyły się mecze półfinałowe i finałowe.
W wielkim finale drużyna z Frydmana pokonała SP1 Spytkowice 2:1 i sięgnęła po tytuł najlepszej drużyny powiatu nowotarskiego. Trzecie miejsce zajęła SP11 Nowy Targ po zwycięstwie nad SP Sromowce Niżne 5:1.
Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
ZSP Frydman
SP1 Spytkowice
SP11 Nowy Targ
SP Sromowce Niżne
SP Zubrzyca Dolna
SP Ludźmierz.
W skład zwycięskiej drużyny weszli: Jakub Bednar, Wojciech Dwornicki, Alex Kowalczyk, Michał Pitoniak, Mikołaj Prelich, Mateusz Szewczyk oraz Jan Tomas. Zespół prowadził Tomasz Brzyżek.
Dzięki zwycięstwu drużyna ZSP Frydman będzie reprezentować powiat nowotarski w półfinałach wojewódzkich, które odbędą się 3 czerwca w Waksmundzie. Głównym sędzią zawodów był Łukasz Królczyk.
mat. prasowe










