14.05.2026 | Czytano: 1992

II liga. NKP Podhale bez licencji, ale…

Futboliści z Nowego Targu są jedna z największych rewelacji w II lidze. Mają ogromną szansę zagrać w barażu o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Jest jednak pewna przeszkoda.



Trzeba otrzymać licencję. Tymczasem odrzucono  wniosek o licencję pozwalającą na grę w 1. lidze Betclic. Powód?  Niedostosowanie stadionu do oczekiwań komisji. Tak się składa, że NKP dostało warunkowo licencję na grę w drugiej lidze na sezon 2025/26. Stadion jest miejski. Przed godziną NKP Podhale wydało oświadczenie. W nim czytamy:

„ W nawiązaniu do wcześniejszego stanowiska Klubu dotyczącego decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, która odmowę przyznania NKP Podhale Nowy Targ licencji na grę w Betclic 1. lidze uzasadniła głównie niespełnieniem kryteriów infrastrukturalnych informujemy, że w ciągu ostatnich dni udało się skompletować dokumentację wymaganą w procesie odwoławczym.
 
Przygotowane dokumenty, odnoszące się do kwestii infrastrukturalnych stadionu miejskiego oraz dalszych działań związanych z modernizacją obiektu, zostaną przekazane do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w ramach procedury odwoławczej.
 
Pragniemy z całą mocą podkreślić, że przygotowanie tej dokumentacji było możliwe dzięki ogromnej mobilizacji oraz współpracy wielu osób, którym dobro nowotarskiego sportu i przyszłość naszego klubu oraz dyscypliny leżą na sercu.
 
Szczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta Nowy Targ Grzegorza Watychy, Zastępcy Burmistrza Krzysztofa Trochimiuka oraz Dyrektora MCSiR Jędrzeja Furcy za otwartość, zaangażowanie i aktywne włączenie się w działania związane z przygotowaniem dokumentów niezbędnych w procesie odwoławczym.
 
Dziękujemy również Radnym Miasta Nowy Targ – członkom Komisji Budżetowej oraz Komisji Sportu, Turystyki i Pożytku Publicznego: Agacie Michalskiej, Ewie Garbacz, Danucie Szokalskiej - Stefaniak, Ewie Pawlikowskiej, Mariuszowi Wcisło, Grzegorzowi Luberdzie, Adamowi Hajnosowi, Janowi Sięce Janowi Łapsie, Gabrielowi Samolejowi oraz Maciejowi Fryźlewiczowi za zaangażowanie, mobilizację oraz jednogłośne wsparcie działań podejmowanych w tej sprawie.
 
Doceniamy fakt, że w sprawie ważnej dla przyszłości nowotarskiego sportu udało się działać ponad podziałami – wspólnie, jednogłośnie i z pełnym zrozumieniem powagi sytuacji. Ostatnie dni pokazały, że w kluczowych momentach Nowy Targ potrafi się jednoczyć wokół spraw istotnych dla całej lokalnej społeczności.
 
Wierzymy, że wspólna determinacja Klubu, władz miasta, radnych oraz wszystkich osób zaangażowanych w proces przygotowania dokumentacji pozwoli Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN przychylnie spojrzeć na złożone odwołanie.
 
Dziękujemy również naszym kibicom, sponsorom i mieszkańcom za ogrom wsparcia, jaki otrzymujemy w tym niezwykle ważnym momencie dla NKP Podhale Nowy Targ.
 
 
 

Komentarze







reklama