26.03.2023 | Czytano: 2596

IV liga: Czołowe drużyny odprawione z kwitkiem (+zdjęcia)

Po emocjonujących spotkaniach zarówno Wierchy jak i Lubań inkasują komplet punktów, wygrywając z faworyzowanymi rywalami.

Wierchy Rabka – Zdrój – Termalica Bruk Bet II Nieciecza 3:2 (1:0)
1:0 Bodziuch (Pazurkiewicz) 29 po rożnym
2:0 Dudek (Misiura) 69
3:0 Porębski (Dudek) 81 głową po wolnym
3:1 Kuchta 87 z wolnego
3:2 Cieśla 90+1
Wierchy: Śmieszek – Gruszkowski, Górecki (65 Florek), Porębski, Bodziuch, Dara (88 Wójciak), Kęska, Dudek, Pazurkiewicz (60 Krzyżak), Misiura (70 Lutsenko), Twaróg
Termalica: Topór – Jovanovic (85 Różycki), Gergel, Wrzosek (46 Kuchta), Matuszewski (70 Piotrowski), Lusiusz, Cieśla, Płaneta, Banasik (46 Cukrowski), Rep, Cabała

Świetne tempo podczas pierwszej odsłony przynosiło sytuacje pod obiema bramkami. Dobre okazje mieli wyjątkowo aktywni w ofensywie Kęska oraz Misiura, ale jedyny gol w tej połowie padł po rzucie rożnym. Zamykający dośrodkowanie na prawej stronie Bodziuch z łatwością zmieścił futbolówkę obok Topora. Tuż przed przerwą mocniej przycisnęli przyjezdni, przed golem do szatni, rabczan uratował jednak słupek. Druga połowa toczyła się w równie szybkim tempie, a emocje towarzyszyły nam do ostatniego gwizdka. Rabczanie w 81 minucie zyskali wydawało się bezpieczną zaliczkę trzech trafień, ale wicelider nie rezygnował z walki i w doliczonym czasie za sprawą mocnego strzału Cieśli złapał nawet kontakt. Było to jednak ostatnie trafienie w tym spotkaniu, komplet punktów zostaje w Rabce.

Momenty były:
8 – Świetne wyjście w szybkim ataku w wykonaniu Wierchów. W końcowej fazie na lewej stronie szesnastki Misiura technicznie uderza minimalnie obok spojenia!
12 – Kęska z rzutu wolnego obok muru, ale również dobry metr od lewego słupka.
15 – Kombinacyjna akcja przyjezdnych zakończona mocnym uderzeniem Banasika. Futbolówka śmignęła bardzo blisko poprzeczki.
28 – Chyba wszyscy widzieli już piłkę w siatce! Z główki uderzał Pazurkiewicz, a w niesamowity sposób końcami palców interweniował Topór!
29 – GOL 1:0! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pazurkiewicz przedłuża głową na dalszy słupek. Z najbliższej odległości piłkę do sieci wbija Bodziuch.
36 – Strzał ofensora gości na korner paruje Śmieszek.
42 – Kęska na ósmym metrze uderza zbyt lekko by zagrozić Toporowi.
45 – Sporo szczęścia mieli teraz rabczanie. Futbolówka w zamieszaniu odbija się od pręta bramki strzeżonej przez Śmieszka.
49 – Matuszewski w sytuacji sam na sam przestrzela minimalnie obok prawego słupka.
68 – Ależ zmarnowana okazja gospodarzy! Kęska wykłada w polu karnym kompletnie niepilnowanemu Krzyżakowi. Ten uderza niemrawo i na dodatek prosto w bramkarza.
69 – GOL 2:0! Rabczanie pięknie rozklepali defensywę rywala. Wymiana podań Misiury z Dudkiem i idealna bomba ląduje w samym okienku!
79 – Techniczne uderzenie Kęski z trudem sparowane przez bramkarza.
81 – GOL 3:0! Dudek wykonuje rzut wolny z lewego sektora boiska. Wrzutka przedłużona przez Porębskiego ląduje w dalszym rogu bramki!
87 – GOL 3:1! Mierzony strzał Kuchty z rzutu wolnego daje pierwsze trafienie Termalice.
90+1 – GOL 3:2! Dośrodkowanie z lewej flanki i mocne uderzenie Cieśli pod poprzeczkę zapewni nam dodatkowo nerwówkę w końcówce.

Lubań Maniowy – Poprad Muszyna 2:1 (0:0)
1:0 Chernauski 72
2:0 Chernauski 90
2:1 Noworolnik 90+2
Lubań: Świerad – Zaika, Diaz, Chlipała, Magdziarczyk (70 Sobuś), Jandura (70 Chernauski), Ligienza, Pluta, Duda (80 Bałos), Potoniec (65 Bryja), Kasperczyk (60 Skydan)
Poprad: Różański – Dyląg, Szczepanik, Szczepański, Zawiślan, Niemas (30 Przybycień), Orzechowski (70 Klóska), Kuc (87 Tokarczyk), Kurzeja (77 Kubiela), Matras (70 Noworolnik), Mrówka

Pierwsza połowa przyniosła okazje z obu stron, jednak z doskonałej strony prezentowali się obaj bramkarze. Najlepsze okazje dla Popradu wykreował Mrówka, na którego patent miał dziś Artur Świerad. Losy spotkania po przerwie rozstrzygnęli zmiennicy. Dużo ożywienia na plac gry wniósł Skydan, a dublet zanotował Cherniauski.

20 – Próba Mrówki pewnie sparowana przez Świerada.
25 – Odpowiedź Lubania. Bardzo groźne uderzenie kapitalnie zatrzymane przez golkipera przyjezdnych.
40 – Kasperczyk trafia w zewnętrzną część słupka! Futbolówka opuszcza plac gry.
45 – Ponownie we znaki maniowianom daje się Mrówka. Przed stratą gola do szatni swój zespół ratuje Świerad.
60 – Dyląg huknął z dystansu. Nie po raz pierwszy tego popołudnia fenomenalnie interweniuje bramkarz Lubania.
72 – GOL 1:0! Po dośrodkowaniu w pole karne, we właściwym miejscu był Czernauski. Bomba pod ladę daje prowadzenie maniowianom!
90 – GOL 2:0! Dublet Chernauskiego. Kolejne dośrodkowanie i strzał z najbliższej odległości daje komfortową sytuacje gospodarzom.
90 +2 – GOL 2:1! Kocioł pod bramką Lubania. Czujny Noworolnik kieruje futbolówkę do siatki w gąszczu nóg.