28.11.2021 | Czytano: 1090

PŚ. Odległe miejsca Polaków

W szwedzkim Oestersund biathloniści rozegrali drugą konkurencję Pucharu Świata , sprint na 7,5 km kobiet.

Polki ponownie słabiutko się zaprezentowały. Wolno biegły, nieprecyzyjnie strzelały.  Zajęły odległe miejsca. Najwyżej sklasyfikowana została Monika Hojnisz-Staręga (+2:00,2 sek; 2 pudła) na 49 miejscu. Dziesięć pozycji niżej Anna Mąka (+2:04,6, 1 pudło), 98. Karolina Pitoń (+3:13,4, 2 pudła), natomiast na 101. pozycji zmagania zakończyła Kamila Żuk (+3:27,1, 5 pudeł).

Hanna Oeberg została zwyciężczynią. Drugie miejsce zajęła Anais Chevalier-Bouchet, a trzecia była Marte Olsbu Roeiseland.

Panowie również nie zachwycili. Na 83 pozycji znalazł się Łukasz Szczurek, dziesięć pozycji niże Przemysław Pancerz, 114, Grzegorz Guzik, a tuż za nim Wojciech Filip.

Rywalizacja zakończyła się triumfem Szweda  Sebastiana Samuelssona. Skład podium uzupełnili Norwegowie: Vetle Sjaastad Christiansen i Johannes Thingnes Boe.