28.11.2021 | Czytano: 1395

PŚ. Punkty Marcisz i Burego

W Ruce biegacze i biegaczki rywalizowali w biegach pościgowych. Polacy zdobyli pierwsze punkty.

Wśród pań najszybsza była Therese Johaug, która  dogoniła i przegoniła Fridę Karlsson. Na podium stanęła także Heidi Weng. Premierowe punkty w sezonie wywalczyła Izabela Marcisz, która wykorzystała absencję wielu rywalek, które wycofały się z powodu niskiej temperatury. Polka  zameldowała się na mecie jako dwudziesta dziewiąta.

Z kolei Rosjanie zajęli całe podium w biegu pościgowym na 15 km techniką dowolną w Ruce. Zwyciężył Aleksander Bolszunow przed Siergiejem Ustiugowem i Artiomem Malcewem. Pierwsze punkty w sezonie wywalczył Dominik Bury.  Polak skorzystał na nieobecności wielu rywali (wycofali się z powodu niskiej temperatury) i szybko przebił się do trzydziestki. Na  półmetku był 25, ale ostatecznie ukończył zmagania na 28 pozycji. Mateusz Haratyk  zajął 61 miejsce, a trzy pozycje niżej sklasyfikowano Michała Skowrona.