04.09.2020 | Czytano: 1276

MP. Medale biathlonistów z Kościeliska

Cztery medale wywalczyli przedstawiciele klubu BKS WP Kościelisko. Dwa złote i dwa srebrne w biegach indywidualnych podczas rozpoczętych dzisiaj mistrzostw kraju w biathlonie letnim.

Areną zmagań były trasy biegowa i strzelnica w Dusznikach Zdroju. Pogoda  sprzyjała biathlonistom (20 stopni Cezjusza), wiatr nie przeszkadzał w nadmierny sposób.

W zmaganiach pań reprezentantki BKS WP Kościelisko wywalczyły dwa krążki – złoty i srebrny. Ndecydowanie najlepsza okazała się Kinga Zbylut, która dystans 6 km pokonała najszybciej z całej stawki. Na strzelnicy spudłowała czterokrotnie i o 48 sekund wyprzedziła obrończynię mistrzowskiego tytułu Magdę Piczurę. Długo wydawało się, że po brąz sięgnie Magdalena Gwizdoń, lepszy czas od naszej najbardziej doświadczonej zawodniczki uzyskała ostatecznie Daria Gembicka. Młoda Zawodniczka UKS Lider Katowice była równocześnie pierwsza wśród juniorek. Na starcie  zabrakło z kolei Kamili Żuk i  Moniki Hojnisz-Staręgi.

Wśród panów komplet medali wywalczyli AZS AWF Wrocław. Pierwszy tytuł mistrzowski w karierze wywalczył legitymujący się najlepszym czasem biegu Wojciech Filip. Z trzema karami (każde pudło to 45s do czasu biegu) wyprzedził on Przemysława Pancerza o 18 sekund. Trzeci na dystansie 7 km był Wojciech Janik, który sięgnął jednocześnie po złoto w rywalizacji juniorów. W biegu nie wystartowali członkowie kadry seniorów, którzy udział w mistrzostwach rozpoczną w sobotę.

Mistrzami Polski juniorów młodszych zostali Anna Nędza-Kubiniec oraz Konrad Badacz.