25.03.2020 | Czytano: 1172

V liga: W gotowości, bez osłabień

Po prześledzeniu przygotowań Jarmuty pora zajrzeć co nowego w obozie piątej w ligowej tabeli drużyny LKS Szaflary.

Szaflarzanie mieli to szczęście, że zdążyli jeszcze w tym roku rozegrać oficjalne zawody. W ćwierćfinale Pucharu Podhala, ulegli dopiero po rzutach karnych Lubaniowi Maniowy. Mimo, że mecz z czwartoligowcem rozegrany został w trakcie przygotowań do ligi, szaflarzanie pokazali, że są już gotowi podejmować wyzwania i pokazać grę na wysokim poziomie.

Podopieczni Michała Kantora od początku tego roku sparowali sześciokrotnie. Pięć spotkań rozegrali na Stadionie Miejskim w Nowym Targu, a jeden w Zakopanem. Rywalami Szaflar byli Juniorzy Starsi SMS-u Łódź, Wierchy Rabka - Zdrój, Zawrat Bukowina Tatrzańska oraz trzy zespoły występujące w ligach okręgowych. Jeden z podokręgu częstochowskiego, drugi z opolskiego, a trzecim rywalem świetnie im znany Huragan Waksmund. Zaplanowane pojedynki z Dunajcem Ostrowsko, Lipnicą Babia Góra i Wierchami Lasek z przyczyn wiadomych nie doszły niestety do skutku.

W kwestii kadrowej w Szaflarach na pewno nie doszło do żadnych rewolucji. Na testach w zespole pojawiło się czterech nowych zawodników, z czego dwóch wzmocniło jego szeregi. Pierwszym z nich jest Kacper Bobek, ofensywny pomocnik znany m.in. z występów w Huraganie Waksmund. Drugi to również pomocnik, jednak przysposobiony znacznie bardziej defensywnie. Mowa o Michale Kasperku, który powrócił do rodzimych Szaflar z Norwegii, gdzie występował w klubie Bislett FK.

- Tak naprawdę jedyny mecz w tym roku, który wywierał na nas presję wyniku to ćwierćfinał Pucharu Podhala z Lubaniem. Uważam, że zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, zważywszy na to, że nasze przygotowania dopiero zmierzyły ku finiszowi. W meczach kontrolnych rozgrywanych w pierwszych miesiącach skupialiśmy się na wprowadzaniu w życie założeń taktycznych. Całkowite efekty naszej pracy miały przynieść odzwierciedlenie podczas ostatniej fazy przygotowań do ligi, a ta niestety została zaburzona. Oczywiście mimo panującej sytuacji, każdy przygotowuje się indywidualnie. Od tego tygodnia dodatkowo wprowadzamy rozpiskę treningów biegowych. Jeśli liga miałaby wystartować z założonym obecnie opóźnieniem to sytuacja z terminarzem nie byłaby jeszcze tragiczna. Oczywiście priorytetem jest zdrowie i jak każdy chciałbym żeby wszystko wróciło do normy. - podsumował trener Szaflar Michał Kantor.


kk/ 

 

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Motor Lublin 18 33
2. Korona Kielce II 18 33
3. Hutnik Kraków 18 33
4. Wólczanka Wólka Pełkińska 18 32
5. Stal Kraśnik 18 27
6. Wisłoka Dębica 18 27
7. Avia Świdnik 18 27
8. Siarka Tarnobrzeg 18 27
9. Wisła Puławy 18 26
10. NKP Podhale Nowy Targ 18 25
11. Sokół Sieniawa 18 25
12. Wisła Sandomierz 18 24
13. KSZO Ostrowiec 18 24
14. Hetman Zamość 18 21
15. Jutrzenka Giebultow 18 16
16. Orlęta Radzyń Podlaski 18 15
17. Chełmianka Chełm 18 11
18. Podlasie Biała Podlaska 18 8
zobacz wszystkie tabele
reklama