29.09.2019 | Czytano: 1389

LGP: Bezkonkurencyjny Kubacki

Dawid Kubacki wygrał konkurs Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Mistrz świata w Seefeld oddał skoki na odległość 92 m i 86 m. Drugi był Austriak Philipp Aschenwald, a trzeci Piotr Żyła.

Pierwsza seria konkursowa okazała się popisem reprezentantów Polski, którzy zajmowali trzy czołowe lokaty. Liderem był Dawid Kubacki, który wyprzedzał o 4,8 punktu Macieja Kota (90,5 m) oraz o 5,5 pkt. Piotra Żyłę (88,5 m). Do finału awansowali jeszcze dwunasty Kamil Stoch (87 m) oraz dwudziesty pierwszy Jakub Wolny (85,5 m).

W finałowej serii Dawid Kubacki wylądował na 86 metrze i pewnie odniósł zwycięstwo w zawodach. Pokonał o 3,8 punktu Philippa Aschenwalda (86,5 m), który po pierwszym skoku zajmował piątą pozycję (87,5). Miejsce na najniższym stopniu podium zachował Piotr Żyła (84,5 m). Czwarty był Gregor Schlierenzauer (88 i 85,5 m), a piąty Maciej Kot (85 m). Kamil Stoch w finale uzyskał 83,5 metra i zajął trzynaste miejsce. Identyczną odległość odnotował Jakub Wolny, który zakończył zawody na dwudziestej czwartej pozycji.

Już na pierwszej serii konkursowej rywalizację zakończył czterdziesty trzeci Paweł Wąsek (79,5 m)