24.09.2019 | Czytano: 4875

PHL: Spełniony obowiązek (+ zdjęcia)

O tym meczu można powiedzieć tylko tyle, że się odbył, a Podhale spełniło obowiązek narzucany przez PHL. Miało być lekko, łatwo i przyjemne i… Można rzec, że tak było, lecz górale nie zachwycili.

Każdy inny wynik niż zwycięstwo „Szarotek” byłoby sensacją ogromnego kalibru. Chociaż młodzież nie była chłopcem do bicia. Nie można też powiedzieć, że Odrobny czy od drugiej tercji B. Kapica byli bezrobotni. Pochwalić należy również golkipera gości, który kilka razy pokazał, że zna swój fach. Gospodarze już w 65 sekundzie objęli prowadzenie i kibice zacierali ręce, że zobaczą grad bramek. Tymczasem na drugie trafienie przyszło im czekać do 13 minuty. W międzyczasie „Szarotki” fatalnie rozgrywały liczebną przewagę. Przez 2 minuty nie stworzyły poważnego zagrożenia pod bramką gości. Trzeci gol padł po ładnej akcji Naettinena, który dograł Petterssonowi do „pustaka”.

O grze Podhala w drugich 20 minutach należałoby jak najszybciej zapomnieć. Przeważało, miało dogodne sytuacje, ale brakowało wykończenia. Albo strzał był sygnalizowany i został zablokowany, albo niecelny, bądź padał łupem dobrze dysponowanego Kotuły. Ponownie skapitulował dopiero w 36 minucie, gdy jego zespół grał w osłabieniu, a jeden z jego kolegów z pola popisał się „patelnią”. Szvec tego nie wykorzystał, ale ponowienie akcji, zagranie z narożnika lodowiska do Neupauera i ten po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Chwilę później pierwsza formacja ofensywna „Szarotek” rozmontowała defensywę rywala i do protokołu strzelców wpisano nazwisko Jenczik.

Kolejny mecz w piątek 27 września w Nowym Targu - bilety na to spotkanie są już dostępne online na www.JarmarkPodhalanski.pl

W trzeciej tercji chwile radości mieli goście, którzy zdobyli dwa gole i wygrali odsłonę. Wcześniej Szwed w barwach Podhala po raz drugi znalazł sposób na golkipera Kadry.

KH Podhale Nowy Targ – Kadra PZHL U23 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
1:0 Nerupeuer – Worwa – Suominen (1:05)
2:0 Franek – Neupauer – Suominen (12:15)
3:0 Pettersson – Naettinen – Szvec (18:54)
4:0 Neupauer – Franek – Szvec (35:54 w przewadze)
5:0 Jenczik – Wielkiewicz – Dziubiński (37:03)
6:0 Pettersson – Naettinen – Szvec (48:49)
6:1 Pelaczyk - Wróbel – Krężołek (49:16)
6:2 Krężołek – Pelarczyk (56:55)
Podhale: Odrobny (20:00 B. Kapica); Wsół (2) – Seed (2), Suominen – Kamieniew (2), Mrugała – Sulka (2); Jenczik – Dziubiński – Wielkiewicz, Franek – Neupauer – Worwa, Szvec – Naettinen – Pettersson, Siuty – D. Kapica – Słowakiewicz. Trener Phillip Barski.
PZHL U23: Kotuła; Radzienciak – Michałowski, Bizacki – Glazer, Luszniak – Choperia, Florczak – Biłas; Pelarczyk – Mularczyk – Wróbel, Augustyniak – Ubowski – Krzyżek, Biernacki (2) – Blanik (2) – Krężołek (2), Filipek – Tyczyński – Bezwiński. Trener Grzegorz Klich.