05.09.2019 | Czytano: 4201

PHLK: Powalczyć o play off (+zdjęcia i skarb kibica)

Potyczką z Kojotkami z Janowa rozpoczną w sobotę walkę o ligowe punkty hokeistki MMKS Podhale.

W PHLK wystąpi dziewięć drużyn podzielonych na dwie grupy – A (pięć zespołów) i B (cztery). W pierwszej wystąpią: Polonia Bytom, Stoczniowiec Gdańsk, Unia Oświęcim, Atomówki GKS Tychy i Kozice Poznań, w drugiej – Białe Jastrzębie, MMKS Podhale, Cracovia i Kojotki Naprzód Janów. Sezon regularny grupy A ( cztery rundy każdy z każdym) potrwa do 2 lutego. Grupa B ( pięć rund) zakończy zmagania 25 stycznia. Potem zespoły przystąpią do fazy play off. W pierwszej rundzie zagrają zespoły z miejsc 3-5 z grupy A z pierwszym zespołem z grupy B. O awansie do następnej rundy decyduje wygrana dwumeczu. Zwycięzcy wraz z zespołami z miejsc 1-2 z grupy A zmierzą się w półfinale do dwóch wygranych spotkań. Zwycięskie zespoły stoczą bój o mistrzostwo Polski (do dwóch wygranych), pokonani zagrają o brąz, w meczu o 5 miejsce – przegrani z 1 rundy - do dwóch wygranych spotkań. Pozostałe zespoły utworzą grupę C (zespoły 3,4,5 z grupy B, o ustalenie kolejności).

W rozgrywkach mogą brać udział zawodniczki urodzone w 2006 roku oraz starsze. Dopuszcza się możliwość zgłoszenia do meczu maksymalnie dwóch zawodniczek urodzonych w roku 2007. Zawodniczki, które nie ukończyły 18 roku życia muszą posiadać zgodę rodziców /opiekunów prawnych oraz zgodę lekarza. Drużyna może zgłosić maksymalnie trzech obcokrajowców.

Podopieczne Zbigniewa Podlipniego miały bardzo udany koniec ubiegłego sezonu. Odniosły same zwycięstwa. Teraz marzą o powtórzeniu osiągnięcia, wygrania grupy, która umożliwia występy w play off.

- Mam nadzieję, że wystąpimy w takim samym składzie co w poprzednim sezonie. Cześć dziewcząt podjęła studia w Krakowie, ale zapewniają, że będą pojawiać się na meczach. Gramy w tej samej grupie, w której graliśmy w poprzednim sezonie, oprócz Poznania. Liczę na wygranie grupy. Przygotowania nie przebiegały tak jak sobie założyliśmy. Awaria lodowiska i zbyt mała ilość jednostek treningowych. Obawiam się, że początek sezonu może być podobny do poprzednich dwóch lat, czyli kiepski. Potem, gdy dziewczęta regularne zaczęły trenować, ich gra i wyniki były znacznie lepsze – powiedział trener Podhalanek, Zbigniew Podlipni.


Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Podhale Nowy Targ
ul. Parkowa 14; tel.: 18 264 60 20; Kontakt: biuro@mmks-podhale.pl
Prezes: Zdzisław Zaręba
Wiceprezesi: Sławomir Furca i Paweł Zych.
Członek zarządu: Bartłomiej Piotrowski
TRENER Zbigniew PODLIPNI
KIEROWNIK DRUŻYNY Dorota MROSZCZAK

TERMINARZ

Stefan Leśniowski
Zdjęcia Andrzej Pabian
 

Komentarzereklama