18.08.2019 | Czytano: 4669

III liga: Tak blisko a tak daleko

- Rywala szanujemy, ale podobnie jak on, też wychodzimy na murawę, żeby podnieść z niej trzy punkty – mówił przed meczem trener gospodarzy Jacek Ziarkowski.

Zapewne w 22 minucie był w siódmym niebie, bo od tego momentu jego zespół grał z przewagą jednego zawodnika. Jednak w kolejnych minutach jego nerwy wystawione zostały na wielką próbę. Jego podopieczni nie potrafili udokumentować liczebnej przewagi, w dodatku sprokurowali dwa karne. Podhale wykorzystało jednego. Gdy wydawało się, że nic złego nie może się przytrafić gościom ( grali bardzo rozsądnie w obronie i jak była okazja do kontry, to ją wyprowadzali), błąd popełnił Mianowany w samej końcówce meczu. Gospodarze doprowadzili do wyrównania i dostali wiatr w żagle. W 3 minucie doliczonego czasu gry zdobyli zwycięską bramkę. Po prostu brakło sił.

Ale po kolei... Gospodarze rozpoczęli z wielkim impetem. W pierwszych minutach wywalczyli wolnego i rzut rożny oraz wyprowadzili kapitalną dwójkową kontrę po stracie piłki przez Podhalan. Na szczęście dla gości fatalnie ją sfinalizowali. W 22 minucie Lepiarz został wyrzucony z boiska i górale musieli grać w dziesiątkę. Miejscowi dłużej utrzymywali się przy piłce, a przyjezdni cierpliwie czekali na błąd przeciwnika i… Doczekali się w 2 minucie doliczonej do pierwszej połowy. Mizia był faulowany w szesnastce i Dynarek wykonywał karnego. Niestety piłka nie znalazła się w siatce.

Trener Podhala w przerwie dokonał dwóch zmian. Wprowadził na boisko Witkowskiego za Staszczaka i Mianowanego z Mrówkę. Podhale rozpoczęło drugą część od ataków i w 53 minucie wywalczyło drugiego karnego. Tym razem piłka już znalazła się w hetmańskiej bramce. Pięknym strzałem popisał się Hruszka. To co wydarzyło się opisaliśmy na wstępie.

Piłkarze z Zamościa to beniaminek, ale z bogatą historią. Klub został założony 14 kwietnia 1934 roku. Przez 11 sezonów (1992/93 – 2002/03) występowali w drugiej lidze. Dwukrotnie zajmowali siódme miejsce. Dwa razy dotarli do ćwierćfinału Pucharu Polski. Ostatnie lata były chude. Od 2016 roku drużyna uczestniczyła w rozgrywkach czwartej ligi. W tym roku powróciła na trzeci szczebel rozgrywkowy.

3 – gospodarze wykonują wolnego spod linii bocznej na wysokości pola karnego. Bez powodzenia.
4 – po rzucie rożnym Szukała uprzedził rywala, piąstkując zdjął mu piłkę z głowy.
6 – Staszczak zagrał na głowę do Mrówki, a ten posłał piłkę obok bramki.
11 – dwójkowa kontra gospodarzy; Myśliwiecki zagrał do Kopcińskiego, a ten fatalnie spudłował z 7 metrów.
22 CZK – zapalna sytuacja na środku boiska po faulu Lepiarza. Czerwień dla Podhalanina. Skomplikował sytuację drużyny, która musiała grać w dziesiątkę. W tym samym czasie trener Dariusz Mrózek zobaczył żółtą kartkę.
27 - wymarzona wręcz sytuacja dla Hetmana. Myśliwieckiego zatrzymał Szukała fenomenalną interwencją.
31 – świetna okazja górali. Tonia piłkę posłał w boczną siatkę.
40 – „szczur” Skiby z dystansu padł łupem Szukały
43 – Skoczylas chybił z ostrego kąta z pola karnego.
45+2 NK – faulowany Mizia w polu karnym. Dynarek strzelał karnego i… Szał na trybunach. Piłka nie znalazła drogi do siatki.
53 GOL! 0:1 – kolejny rzut karny dla Podhala. Tym razem do piłki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł sam poszkodowany - Hruszka (był faulowany) i pewnym strzałem w górny róg pokonał miejscowego golkipera.
65 – uderzenie Olszaka na wiwat.
79 – po źle wykonanym rzucie rożnym przez gospodarzy nowotarżanie wyprowadzili dwójkową kontrę. Strzał Hruszki jednak był w sam środek bramki i golkiper bez trudu złapał piłkę.
80 – Kursa główkował nad bramką.
86 – strzał Olszaka z linii pola karnego z łatwością broni Szukała.
87 GOL! 1:1 – Mianowany stracił piłkę przy linii bocznej, zrobiła się luka i Oziemczuk wtargnął w pole karne i ulokował piłkę w dolnym przeciwległym rogu bramki.
90+3 GOL! 2:1 – kolejny błąd Podhalan i Wacławik z narożnika pola karnego trafił w górny przeciwległy róg bramki.

Hetman Zamość – NKP Podhale Nowy Targ 2:1 (0:0)
0:1 Hruszka 53 karny
1:1 Oziemczuk 87
2:1 Wacławek 90+3
Hetman: Sobieszczyk – Kursa, Kanarek, Kycko, Oziemczuk, Myśliwiecki (56 Dudek), Skiba (56 Koszel), Kopciński (46 Buczek), Daszkiewicz (62 Wacławek), Żmuda, Skoczylas (64 Olszak). Trener Jacek Ziarkowski.
NKP Podhale: Szukała – Staszczak (46 Witkowski), Mączka, Lepiarz, Tonia, Hruszka (89 Molis), Wajsak, Dynarek, Mizia (67 Barbus), Palonek, Mrówka (46 Mianowany). Trener Dariusz Mrózek.