05.08.2019 | Czytano: 5449

„Szarotki” na lodzie. 29 zawodników na pierwszym treningu (+zdjęcia)

Hokeiści Podhala rozpoczęli treningi na lodzie. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 29 zawodników. Wielu jest testowanych.

- Przyjechali do nas ci, którzy mieli najbliżej – powiedział rzecznik prasowy, Jerzy Pohrebny.

Są więc gracze zza południowej granicy, zarówno Słowacy jak i Czesi. Jest też Fin, no i oczywiście gracze z Polski, Podhalanie (m.in. Zamarlik, młody Kapica) i Tomas Kominek. Z tych co udało nam się rozszyfrować jest jeszcze Emil Švec, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Cracovii. W 58 rozegranych meczach, zdobył 19 bramek a przy 16 asystował. Po roku gry w Orliku do „macierzy” powrócił Mateusz Wojdyła. Na pierwszym treningu na lodzie zabrakło „jedynki” – Przemysława Odrobnego. Nie ma już w zespole Eetu Moksunena, który przebywa na treningach w Toruniu.

W pierwszym tygodniu „Szarotki” trenować będą raz dziennie. Z czasem wzrośnie obciążenie. Praca na lodzie przeplatana będzie meczami kontrolnymi. Pierwszy sprawdzian już 13 sierpnia w Oświęcimiu. Nowotarski zespół czeka też Puchar Wyszehradzki.

Przygotowania do sezonu górale rozpoczęli 20 maja. Pracowali przez 10 tygodni, od poniedziałku do piątku raz dziennie. Plan nakreślił Phillip Barski, który w maju spotkał się z zawodnikami. Przeprowadzono badania i testy.

- Zawodnicy trenowali w Fitness Factory z trenerami personalnymi. Ja sprawowałem nadzór – mówi asystent szkoleniowca, Jarosław Różański. – Były treningi w dwóch grupach, biegi w jednej. Zajęcia były przystosowane do możliwości każdego z zawodników.
Pewni:
Bramkarze:
Paweł Bizub, Błażej Kapica, Przemysław Odrobny;
Obrońcy: Rafał Dutka, Robert Mrugała, Maciej Sulka, Patryk Wsół;
Napastnicy: Krystian Dziubiński, Kacper Guzik, Daniel Kapica, Marcin Kolusz, Bartłomiej Neupauer, Łukasz Siuty, Adrian Słowakiewicz, Filip Wielkiewicz, Jakub Worwa, Krzysztof Zapała.

Stefan Leśniowski
Zdjęcia Andrzej Pabian
 

Reklama

Komentarze

reklama