23.07.2019 | Czytano: 3048

Patroni namieszali w Warszawie!

Zespół TS Patroni udał się do stolicy by powalczyć w pierwszym etapie Mistrzostw Polski szóstek. Drużyna złożona z zawodników świetnie znanych kibicom z Podhala podjęła rękawicę i godnie zaprezentowała się na tle elity z całego kraju.

 Prawo do gry w pierwszym etapie Mistrzostw Polski szóstek Patroni wywalczyli po wygraniu jednej z lig zaliczanej do serii playarena. Tym samym udali się do Warszawy, gdzie spośród 128 drużyn z całego kraju wyłoniona miała zostać finałowa szesnastka. Ekipa z Podhala szturmem wygrała swoją grupę, zdobywając siedem oczek w trzech spotkaniach. Rewelację turnieju zdołali zatrzymać dopiero reprezentujący stołeczne miasto Chłopcy z Bielan. Patroni udowodnili tym samym, że zaliczają się do ścisłej czołówki – miejsce w gronie 64 najlepszych zespołów z Polski mówi samo za siebie o klasie drużyny.

- Chyba nawet w najśmielszych snach nie przypuszczaliśmy, że na tak mocno obsadzonym turnieju, osiągniemy tak dobry wynik. Walczyliśmy jak równy z równym z drużynami z takich miast jak Wrocław, Szczecin czy Warszawa. Jestem dumny z chłopaków, za to jaki pokazali charakter i serce do walki. Mimo tego czujemy niedosyt bo w mojej opinii byliśmy lepszym zespołem niż ekipa z Warszawy. Potwierdzeniem moich słow, może być fakt, że przed meczem 1/16 finału ambasadorowie playareny starali się przenieść nasze spotkanie na główne boisko z transmiją live. Jesteśmy jednak w gronie 64 najlepszych drużyn w Polsce i bardzo się z tego cieszymy. - podsumował kapitan zespołu Dawid Antolak.

Wyniki grupy H

TS Patroni – Prostovia Zgierz 2:0
Bramki: Grzegorz Byrnas, Kamil Kuziel

TS Patroni – Dobra Team Szczecin 1:1
Bramka: Kamil Kuziel

TS Patroni – PD WildsBoars Wrocław 3:0
Bramki: Kamil Kuziel, Marcin Józefczak, Piotr Karwaczka

1/16 finału
TS Patroni – Chłopcy z Bielan Warszawa 1:3
Bramka: Kamil Kuziel

Patroni wystąpili w Warszawie w następującym składzie: Grzegorz Byrnas – Dawid Antolak, Radosław Antolak, Daniel Skwarek, Piotr Karwaczka, Kamil Kuziel oraz Marcin Józefczak.
Niestety ze względów regulaminowych do turnieju nie zostali dopuszczeni: Patryk Duda, Mateusz Pluta i Jakub Kasperczak, którzy na własną rękę dotarli do stolicy i wspierali swoich kolegów.

Zespół przesyła specjalne podziękowania dla niezastąpionej Pani Kierownik Natalii Bosak oraz sponsorów, bez których wyjazd nie byłby możliwy:
Pan Bartłomiej Antolak
Pan Kazimierz Wójtowicz
Pan Jan Margosiak
Firma „Pellet Koziana” z Podwilka
Sklep elektryczny „Lux – Bis” z Jabłonki

kk/

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Sokół Słopnice 13 36
2. Jarmuta Szczawnica 13 31
3. Zalesianka Zalesie 13 25
4. Turbacz Mszana Dolna 13 25
5. LKS Szaflary 13 23
6. Babia Góra Lipnica Wielka 13 19
7. AKS Ujanowice 13 18
8. Czarni Czarny Dunajec 13 17
9. Granit Czarna Góra 13 17
10. Krokus Przyszowa 13 15
11. Jordan Jordanów 13 13
12. LKS Rupniów 13 9
13. Laskovia Laskowa 13 7
14. Huragan Waksmund 13 6
zobacz wszystkie tabele
reklama