23.07.2019 | Czytano: 3553

Trzecioligowy debiut (+zdjęcia)

Na trzecim poziomie rozgrywkowym na Podhalu oprócz NKP Podhale Nowy Targ w nowym sezonie wystąpi również w charakterze sędziego Łukasz Królczyk z Nowego Targu.

Pomyślnie zdał egzaminy na ten poziom rozgrywkowy i w sezonie 2019/20 będzie reprezentował Kolegium Sędziów Nowy Targ jako rozjemca w trzecioligowych rozgrywkach. Będzie to jego debiutancki sezon, ale to nie jedyny przedstawiciel Podhala wśród sędziów na tym poziomie.

Warto przypomnieć że czwarty sezon trzecioligowe rozgrywki gwiżdże Jan Pawlikowski ze Stasikówki, który podobnie jak w poprzednim sezonie NKP, również on zajął drugą lokatę w rankingu sędziów trzeciej ligi. Niewiele mu zabrakło punktów, by nadchodzący sezon być rozjemcą zawodów na szczeblu drugiej ligi.

Obaj od wielu lat należą do czołówki sędziów biegających po boiskach Podhala, stale podnoszą swoją wiedzę i umiejętności w tym trudnym rzemiośle. Należy podkreślić że w nadchodzących rozgrywkach w III lidzie, z z wszystkich 15 podokręgów Małopolski, występować będzie siedmiu sędziów, z czego czterech reprezentuje Podokręg Kraków, jeden Podokręg Brzesko i dwóch tj. Jan Pawlikowski i Łukasz Królczyk PPPN Nowy Targ. To niewątpliwie ogromny sukces Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej, powód do dumy, wielka nobilitacja, ale jednocześnie wielka odpowiedzialność. Wielkie gratulacje dla całego środowiska sędziowskiego na Podhalu oraz prezesa PPPN Jana Kowalczyka.

Nie należy jeszcze zapominać, że w gronie III ligowców od trzech sezonów nasze środowisko reprezentuje obserwator Bogusław Górnik z Bukowiny Tatrzańskiej, wieloletni prezes Kolegium Sędziów Nowy Targ, a obecnie wiceprezes Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Jest to mentor wielu znakomitych sędziów. Obecnie jako obserwator, czyli czwarty członek zespołu sędziowskiego przekazuje swoją wiedze i doświadczenie arbitrom z trzeciej ligi.  To również ciężka i odpowiedzialna praca. Na nadchodzący sezon życzymy dalszych sukcesów w selekcji, tak aby Kolegium Sędziów PPPN doczekało się kolejnych następców wyżej wymienionych - Jana Pawlikowskiego i świeżo upieczonego Łukasza Królczyka. Powodzenia.

Materiał prasowy – opr/sles

 

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Sokół Słopnice 13 36
2. Jarmuta Szczawnica 13 31
3. Zalesianka Zalesie 13 25
4. Turbacz Mszana Dolna 13 25
5. LKS Szaflary 13 23
6. Babia Góra Lipnica Wielka 13 19
7. AKS Ujanowice 13 18
8. Czarni Czarny Dunajec 13 17
9. Granit Czarna Góra 13 17
10. Krokus Przyszowa 13 15
11. Jordan Jordanów 13 13
12. LKS Rupniów 13 9
13. Laskovia Laskowa 13 7
14. Huragan Waksmund 13 6
zobacz wszystkie tabele
reklama