04.05.2019 | Czytano: 808

Młodzi piłkarze i ambasadorzy Pucharu Wójta (+zdjęcia)

Na obiektach LKS Lubań Tylmanowa odbył się turniej o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna, Tadeusza Królczyka w kategorii Orlik U-11.

Ambasadorami tej rywalizacji byli znakomici wychowankowie klubu Lubań Tylmanowa, grający obecnie w Sandecji Nowy Sącz (także Garbarnia Kraków, Widzew Łódź) Bartłomiej Kasprzak (56 występów w ekstraklasie, 1 gol) i reprezentujący barwy Cracovii Kraków (także Poprad Muszyna, Sandecja Nowy Sącz) Filip Piszczek (46 występów w ekstraklasie, 7 goli).

 

W zawodach wzięło udział 12 zespołów które zostały podzielone na dwie grupy. Rywalizacja toczyła się na dwóch boiskach, mecze trwały 15 minut

Grupa A: Gorc Ochotnica Dolna, Dwójka Zakopane, Gol Łącko II, PAS Szczawnica, Podhale Nowy Targ, Lubań Tylmanowa.
Grupa B: KS Niedzica, Halny Kamienica I, Gol Łącko I, Halny Kamienica II, Didi Gol Rabka, Sandecja Nowy Sącz..

Po fazie grupowej tabele przedstawiały się następująco:


W fazie finałowej, która decydowała o ostatecznej kolejności zmierzyły się:
11 miejsce: Gol Łącko II – Halny Kamienica II 1:1, karne 2:3
9 miejsce: PAS Szczawnica – Didi Gol Rabka 1:1, karne 1:2
7 miejsce: Podhale Nowy Targ – Sandecja Nowy Sącz 1:4
5 miejsce: Gorc Ochotnica Dolna – KS Niedzica 1:0
3 miejsce: Lubań Tylmanowa – Halny Kamienica I 3:3, karne 2:1
Finał: Dwójka Zakopane – Gol Łącko I 0:7

Kolejność końcowa


Najlepszy strzelec: Przemysław Kurnyta ( Lubań Tylmanowa) - 9 goli.
Najlepszy zawodnik: Szymon Talarczyk ( Goł Łącko I).
Najlepszy bramkarz: Mikołaj Błasiak z Dwójki Zakopane.

Wszystkim uczestnikom wójt gminy Tadeusz Królczyk wręczył medale, a kapitanowie drużyn odebrali okazałe puchary. Obecni na turnieju liczni kibice, rodzice oraz osoby towarzyszące wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnej edycji turnieju wyrażając podziękowania za gościnność i miłą atmosferę stworzoną przez organizatorów.

Materiał prasowy – opr/sles
 

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Unia Tarnów 16 36
2. Wolania Wola Rzędzińska 16 32
3. Poprad Muszyna 16 32
4. Sandecja II Nowy Sącz 16 31
5. Lubań Maniowy 16 29
6. Limanovia Limanowa 16 29
7. Bruk - Bet Termalica II Nieciecza 16 29
8. Bocheński KS 16 25
9. Wierchy Rabka - Zdrój 16 24
10. Glinik Gorlice 16 23
11. GKS Drwinia 16 20
12. Tarnovia Tarnów 16 19
13. Orkan Szczyrzyc 16 14
14. Okocimski KS Brzesko 16 14
15. Poprad Rytro 16 11
16. Watra Białka Tatrzańska 15 10
17. Barciczanka Barcice 15 8
zobacz wszystkie tabele
reklama