14.11.2018 | Czytano: 5068

PHL: Sześć setek „Kazka” (+zdjęcia)

AKTUALIZACJA (zdjęcia) O meczu można powiedzieć tylko tyle, że się odbył, a Podhale spełniło obowiązek narzucany przez PHL. Każdy inny wynik niż zwycięstwo „Szarotek” byłoby sensacją ogromnego kalibru.

Do tego nie doszło, bo też rywal nie był wymagający. Nie ta półka, nie te umiejętności. Mimo, iż Podhale grało na luzie, jakby nie chcąc rywalowi zrobić zbyt dużej krzywdy, to i tak urządziło sobie poligon strzelecki. Poćwiczyło celność strzałów, z którą ostatnio w nowotarskim zespole było na bakier i nadal jest, robiąc z szyldu Kadra U23 PZHL strzelniczą tarczę. Można tylko pozazdrościć golkiperowi goście, że to on służył za tarczę. Wynik dwucyfrowy powinien wystarczyć za cały komentarz, chociaż trzeba przyznać, że górale mieli gołębie serca, bo gdy zagrali na pełnych obrotach, to bagaż rywala byłby znacznie cięższy.

Nowotarżanie mogli też przećwiczyć grę w przewadze, szczególnie w dwóch pierwszych odsłonach. Grający ambitnie młodzieżowcy za wszelką cenę chcieli uniknąć wysokiej przegranej, grali z ogromną ambicją i poświęceniem, ale przy tym zbyt często popadali w konflikt z hokejowym prawem. Ambicja i ofiarność to za mało, nawet wtedy, gdy doświadczony rywal tylko momentami gra na poważnie. Atakować zawodnicy kadry nie potrafią, bo rywale nie pozwalają, a w obronie nie wąchają krążka, bo tak szybko goni im koło nosa. Można się tylko zastanawiać czy z tej męki będzie kiedyś chleb.

Krzysztof Zapała mógł świętować przekroczenie 600 punktów zdobytych w rozgrywkach ligowych. Z kolei Joona Tolvanen skompletował hat tricka. Czapki z trybun nie poleciały. Tym razem Tomek Valtonen nie zawstydził kibiców, bo raz to uczynił. W jednym z poprzednich spotkań rzucił czapkę na taflę, gdy podobnym wyczynem co Tolvanen popisał się Łukasz Siuty. Pierwszego gola w barwach Podhala zdobył Jan Wolski.

TatrySki Podhale Nowy Targ – Kadra PZHL U 23 Katowice 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)
1:0 Dziubiński – Sammalmaa – Tolvanen (2:56 w przewadze)
2:0 Tolvanen – Koski (12:50)
3:0 Tolvanen - Zapała (18:06 w przewadze)
4:0 Siuty – Neupauer – Koski (24:43)
5:0 Jaśkiewicz - Neupauer (28:46 w podwójnej przewadze)
6:0 D. Kapica – Tolvanen – Zapała (39:10)
7:0 Tolvanen - Koski (39:48)
8:0 Dutka – Zapała (44:57)
9:0 Zapała - Worwa – Wolski (50:31)
10:0 Wolski - D. Kapica – Wajda (56:36)
Podhale: B. Kapica; Wajda – Tolvanen, Różański – Moksunen, Dutka (4)–Jaśkiewicz, Mrugała; Guzik – Zapała - Worwa, Michalski – Dziubiński - Sammalmaa, Siuty – Neupauer –Koski, Wielkiewicz – D. Kapica – Liikanen (2) oraz Wolski. Trener Tomek VALTONEN.
Kadra PZHL U 23: Lipinski; P. Wsół (4) – Kamieniecki, Chorążyczewski (2) – Noworyta, Gruszczyk – Luszniak; Sołtys (2) – Wałęga – Pelarczyk (2), Misterkiewicz – Zając – Blanik (2), Sroka – Mularczyk – Maciej Rybark (2), B. Wsół – Ubowski – Słowakiewicz. Trener Grzegorz KLICH.

Stefan Leśniowski; zdjęcia Michał Adamowski

 

Komentarzereklama