03.04.2016 | Czytano: 1221

Finał się oddalił (+zdjęcia)

- Nie tak miała wyglądać nasza gra. Nie zrealizowaliśmy tego, co zaplanowaliśmy przed meczem. Nie wiem dlaczego chłopacy byli wystraszeni, zestresowani – powiedział trener PPWSZ, Andriej Parfionow.

Jego drużyna rozegrała najsłabsze spotkanie w tym sezonie w EUHL, akurat w bardzo ważnym momencie, w półfinale play off. Porażka nie eliminuje nowotarżan z gry, ale droga do finału stała się wyboista. Musieliby wygrać dwa spotkania w Pradze.

Gra im się od początku kompletnie nie kleiła. Sporo było szarpanej gry i masa błędów w defensywie. Zaczęli od ostemplowania słupka, ale potem goście mieli stuprocentową skuteczność. Oddali dwa strzały na bramkę Muraszowa i ten dwa razy musiał wyjmować krążek z bramki. Akademicy z Nowego Targu w 5 minucie przegrywali 0:2. Trener nie miał wyjścia zmienił bramkarza. Między słupkami stanął Popow. Do 49 minuty spisywał się bardzo dobrze. Wtedy, gdy jego drużyna była na fali i miała szansę na złapanie kontaktu, przepuścił strzał „pod lodem”.

Gospodarze walczyli i w pierwszej tercji złapali kontakt, po cudownym uderzeniu Alimowa. W drugiej tercji goście wykorzystali dwa błędy przeciwnika. Po dobrej interwencji bramkarza, obrońcy spóźnili się, pozostawiając samego rywala przed bramką. W trzeciej tercji przy stanie 2:4 miejscowi mieli trzy wyborne sytuacje do zdobycia gola. Trzeba jednak pochwalić bramkarza prażan, który był trudną przeszkoda do pokonania. Potem przyszła ta nieszczęsna interwencja Popowa, bramka Kondraszowa po indywidualnej akcji na 3:5 i świetna, ale niewykorzystana sytuacja Alimowa.

PPWSZ Podhale Nowy Targ – UK Praga 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
0:1 Bicha – Balaż (2:53)
0:2 Hućko – Bicha (4:27 w przewadze)
1:2 Alimow – Katin – Michalski (7:07 w przewadze)
1:3 Hlożek – Balaż (24:05 w przewadze)
1:4 Alexa – Balaż – Svaroczek (27:28)
2:4 Katin – Ugłow (42:45 w przewadze)
2:5 Ravny – Hućko (48:19)
3:5 Kondraszow (52:10)
PPWSZ Podhale: Muraszow (4:27 Popow) – Katin, Latiuk, Paramonow, Ugłow, Kondraszow – Koczetkow, Polinin, Kurbatow, Baszirow, Alimow – Michalski, Woropaj, Panczakiewicz, Siuty, Maksimowicz oraz Olchawski. Trener Andriej Parfionow.

Stefan Leśniowski
Zdjęcia Andrzej Pabian
 

Komentarzereklama