17.09.2015 | Czytano: 2016

Kolejny dzień szachowych zmagań w Szczawnicy(+zdjęcia)

W środę 16 września 2015 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek im. Władysława Szafera w Krościenku n.D. rozegrano kolejną już edycję Szachowych Mistrzostw Szkół Średnich Ośrodka Szczawnica. Organizatorem zawodów był Józef Dyda, koordynator Sportu Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Jak co roku w turnieju wzięli udział młodzi adepci "gry królewskiej" z terenu podlegającego szczawnickiemu ośrodkowi.

Jak co roku turniej był szansą na spotkanie młodych ludzi z różnych szkół, którzy mają te same zainteresowania. Daje to możliwość zdrowej, sportowej rywalizacji i pożytecznego spędzenia wolnego czasu na porównywaniu efektów swojej pracy z innymi. Dzięki cyklicznie organizowanym zawodom szachowym młodzież może spędzać ciekawie czas w oderwaniu od komputerów i telewizorów, pogłębiając uzdolnienia logicznego, matematycznego myślenia.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymali medale i dyplomy, za kolejne miejsca uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. Za medalowe miejsca w klasyfikacji drużynowej szkoły otrzymały puchary. Jak co roku medale i puchary ufundował szczawnicki szachista pan Edward Kordas -Firma ETNA.

W ceremonii zakończenia uczestniczyli: Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem Robert Dębski, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem Elżbieta Trojnarska oraz Wójt Gminy Krościenko Jan Dyda.

Przypominając wartość wychowawczą "gry królewskiej" i towarzyszącą rozgrywkom postawę fair play trzeba podkreślić, że wszyscy uczestnicy środowego turnieju są w znacznym stopniu zwycięzcami. Jedynie dla statystyk można wymienić zawodników, którzy osiągnęli najwyższe lokaty. Dodać jednak należy, że między zawodnikami były niewielkie różnice punktowe.

Dziewczęta:
1 miejsce Justyna Węglarz LO Krościenko n. D.
2 miejsce Anna Jurek ZSZ i P Krościenko n. D .
3 miejsce Jolanta Kołaciak PSZ Szczawnica
4 miejsce Dorota Filipowska PSZ Szczawnica

Chłopcy:
1 miejsce Dawid Zygar LO Krościenko n.D.
2 miejsce Marek Kozłecki LO Krościenko n.D.
3 miejsce Piotr Gruca ZSZ i P Krościenko n.D.
4 miejsce Maciej Hebda ZSZ i P Krościenko n.D.
5 miejsce Dominik Łużny ZSZ i P Krościenko n.D.
6 miejsce Karol Fryźlewicz ZSZ i P Krościenko n.D.
7 miejsce Dominik Kozielec LO Krościenko n.D.
8 miejsce Rafał Kozielec LO Krościenko n.D.
9 miejsce Piotr Szkarłat ZSZ i P Krościenko n.D.
10 miejsce Łukasz Salamon LO Krościenko n.D.
11 miejsce Tymoteusz Dubnicki PSZ Szczawnica
12 miejsce Maciej Gawlak PSZ Szczawnica

Klasyfikacja drużynowa:
1 miejsce Liceum Ogólnokształcące Krościenko n.D.
2 miejsce Zespół Szkół Zawodowych i Placówek Krościenko n.D.
3 miejsce Pienińska Szkoła Zawodowa Szczawnica

Tekst i zdjęcia Zdzisław Soliwoda

Reklama

Komentarze

reklama