Sporty szkolne

Nowotarżanie wysoko +(zdjęcia)

15.04.2024

Na hali portowej Gorce w Nowym Targu odbył się finał wojewódzki Licealiady w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, organizowany przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie.

Unihokej

Nel Zgierska kontynuuje rodzinne tradycje

15.04.2024

16 – letnia Nel Zgierska, zawodniczka klubu MMKS Podhale Nowy Targ, dostała powołanie do kadry narodowej U-19 w unihokeja.

Hokej

Horzelski zostaje w Podhalu

15.04.2024

Czwarty gracz ze składu PZU Podhale z minionego sezonu związał się z „Szarotkami”. Został z nami doświadczony defensor Marcin Horzelski.

Hokej

Uratowali honor nowotarskiego hokeja (+zdjęcia)

15.04.2024

Sezon hokejowy dobiegł końca. Zawsze zmykają go mistrzostwa Polski oldbojów. I dobrze, bo przynajmniej na końcu możemy się cieszyć z sukcesu.

Hokej

III liga. Specjaliści od remisów (+tabela)

15.04.2024

Piłkarze z Nowego Targu są specjalistami od remisów. Mają ich na koncie dziesięć, najwięcej w lidze, w tym pięć bezbramkowych.

Hokej

THL. Unia po 20 latach mistrzem Polski!

14.04.2024

Oświęcim na ten dzień czekał 20 lat. Siedem spotkań potrzeba było, by wyłonić triumfatora.

Lekkoatletyka

Zawodniczka UKS Romer Rabka-Zdrój Mistrzynią Polski (+zdjęcia)

14.04.2024

Dzisiaj w Bielsku Białej odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich (U16, U18, U20) oraz biegi o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego (U12 i U14). Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się zawodnicy UKS Romer Rabka-Zdrój.

Piłkarze ręczni z Frydmana triumfują (+zdjęcia)

14.04.2024

Na hali sportowej w Maniowach rozegrano Igrzyska Młodzieży Szkolnej Ośrodka Sportowego Pieniny w piłce ręcznej chłopców organizowane przez Powiatowe Centrum Kultury.

Zobacz więcej

Krótko i na temat
07.04.2024, 19:35
Piłka ręczna

Polki rozbiły 28:17 Kosowianki w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw Europy w Austrii, Szwajcarii i na Węgrzech. Zwycięstwo oznacza, że Biało-Czerwone pojadą na imprezę, która odbędzie się na przełomie listopada i grudnia 2024 r.

07.04.2024, 19:04
Tenis ziemny

Hubert Hurkacz wygrał z Pedro Martinezem 2:0 (6:3, 6:4) w finale turnieju ATP w Estoril. To pierwszy triumf Polaka "na mączce" w karierze.

06.04.2024, 17:13

Polscy żużlowcy zdobyli w Grudziądzu złoty medal drużynowych mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni, którzy obronili tytuł, uzyskali 51 pkt i wyprzedzili Danię - 35 i Szwecję - 20. Czwarte miejsce zajęli Czesi - 13. To trzeci triumf reprezentacji Polski w tych zawodach w ich trzyletniej historii.

24.03.2024, 20:50

Wielki dzień dla polskiej gimnastyki artystycznej. Najpierw medal Pucharu Świata wywalczyła 15-letnia Liliana Lewińska, a teraz ogromny sukces odniósł polski zespół. Biało-czerwone zdobyły złoty medal imprezy.

02.03.2024, 20:25

Reprezentantki Polski: Aneta Stankiewicz, Julia Piotrowska i Izabella Dudek zostały wicemistrzyniami Europy w karabinie 10 m w konkurencji trójek. W finale zawodów rozgrywanych w węgierskim Gyor lepsze okazały się Niemki.

25.02.2024, 18:26
Narty

Jan Guńka zdobył brązowy medal mistrzostw świata juniorów w biathlonie w estońskiej miejscowości Otepaeae. Do zwycięzcy biegu na dochodzenie Niemca Leonharda Pfunda stracił 15,3 s, a do drugiego na mecie Francuza Valentina Lejeune'a - 2,5 s.

23.02.2024, 18:36
Łyżwy szybkie

Natalia Jabrzyk zwyciężyła w piątkowej rywalizacji na dystansie 1500 metrów podczas Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim w norweskim Hamar. Czwarta była Olga Piotrowska, a Marek Kania, najlepszy z Polaków, zajął piąte miejsce na tym dystansie.

18.02.2024, 18:37
Sporty siłowe

Weronika Zielińska-Stubińska uzyskała w dwuboju 235 kg i zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kat. 81 kg.

18.02.2024, 17:45

Michał Niewiński zdobył z czasem 41.158 s brązowy medal w niedzielnych zmaganiach na 500 metrów podczas Pucharu Świata w short tracku w Gdańsku!

17.02.2024, 21:59
Pływanie

Jakub Majerski zdobył brązowy medal na 100 m stylem motylkowym w mistrzostwach świata w pływaniu, które odbywają się w katarskiej Dausze.