12.04.2015 | Czytano: 2876

Klasa A: Bezbarwna premiera (+zdjęcia)

Niedziela 12 kwietnia. Czas: 10:02. Miejsce akcji: stadion piłkarski w Nowym Targu. Wydarzenie: inauguracja rundy wiosennej w klasie A. Aktorzy premiery: piłkarze rezerw NKP i Łapsz.

Premiera nikogo nie zwaliła z kolan. Główni aktorzy widowiska prześcigali się w niecelnych podaniach, nie potrafili sobie wypracować klarownej sytuacji. Podhale posiadało przewagę, ale ich akcje załamywały się przed szesnastką. Nie mieli pomysłu na rozegranie akcji, a każde ostatnie podanie nie dochodziło do adresata. Stworzyli w pierwszej połowie jedną sytuację, z której powinni zdobyć gola.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Z tą różnicą, że doczekaliśmy się bramek. Po godzinie gry miejscowi złamali opór gości, którzy 19 minut później doprowadzili do wyrównania z rzutu karnego.

- Nie tak wyobrażaliśmy sobie premierę – twierdzi grający trener NKP, Krzysztof Leśniakiewicz. - Pierwsze koty za płoty. Jak się nie da wygrać, to trzeba zremisować. Koncepcję gry popsuły nam kontuzje dwóch kluczowych graczy w pierwszych minutach meczu. One zepsuły obraz tego co mieliśmy grać, co sobie założyliśmy przed meczem. Prowadziliśmy grę, zabrakło skuteczności.

- Cieszy nas punkt wywieziony z trudnego terenu. Podhale jest mocniejszym zespołem niż my. Chłopacy jednak się zmobilizowali, zostawili serce na boisku, w obronie zgrali poprawnie – powiedział trener Łapsz, Piotr Koczocik.

7 – próba strzału K. Kowalczyka z szesnastki została zablokowana.
18 – Chmiel z dystansu, broni Bujak.
22 – strzał z dystansu Antolaka zmierza pod poprzeczkę; bramkarz gości nie dał się zaskoczyć, wybija piłkę na róg.
26 – Hajnos z 10 metrów, nieatakowany, odchylił się i piłka poszybowała nad poprzeczką.
43 – Hajnos z 18 metrów w sam środek bramki, gdzie stał golkiper.
51 – wrzutka Hajnosa z wolnego na drugi słupek; piłka po główce Gołuchowskiego trafia w boczną siatkę.
53 – świetne zagranie Ślusarka do Antolaka; Kałafut okazał się szybszy od piłkarza NKP.
58 – Bogaczyk z 7 metrów strzela bardzo niecelnie.
60 GOL! 1:0- Ślusarek płaskim strzałem, po otrzymaniu piłki z prawej strony od Antolaka, pokonał Kałafuta.
64 – strzał Antolaka z 20 metrów sprawił mnóstwo kłopotów bramkarzowi Łapsz, bo piłka skozłowała przed nim. Nie dał się jednak zaskoczyć.
79 GOL! 1:1 – Jandura wykorzystuje rzut karny podyktowany za faul.
NKP Podhale II Nowy Targ – KS Łapsze Niżne 1:1 (0:0)
1:0 Ślusarek (Antolak) 60
1:1 Jandura 79 karny
Sędziował Łukasz Kogut (Nowy Sącz)
NKP Podhale II: Bujak – Mastalski, Judasz (19 Gołuchowski), Karpiel, Leśniakiewicz, Antolak, Stawicki, Stanczak (12 Kikla; 77 Grzybek), Hybel, Hajnos, Ślusarek.
Łapsze: Kałafut – Fąk, Tymek, Bylina, M. Kowalczyk (67 Haber), K. Kowalczyk, Brzyzek, Chmiel, Jandura, Topór (22 Bogaczyk).