01.05.2024 | Czytano: 989

IV liga: Wykorzystali grę w przewadze

Białczanie zainaugurowali 28 kolejkę spotkań IV ligi, wybiegając na boisko w Trzebini już we wtorek o 19:30. Maniowianie w środę udali się na teren wicelidera z Jawiszowic.

LKS Jawiszowice – Lubań Maniowy 1:1 (0:0)
0:1 Misiura (Czajkowski) 58
1:1 Korczyk 86
Lubań: Lipka – Chlipała, Zaika, Bałos, Żarnowski, Wajsak, Bryja (77 Magdziarczyk), Czajkowski (59 Kęska), Misiura, Pluta, Kasperczyk (78 Florek)

Po pierwszej bezbramkowej połowie, strzelanie po przerwie rozpoczął Lubań. Misiura wykorzystał prostopadłe zagranie od Czajkowskiego, dając prowadzenie gościom. Wicelider długo nie mógł znaleźć sposobu na przedarcie się przez szczelną gardę maniowian, zdobywając wyrównujące trafienie dopiero w 86 minucie gry.

MKS Trzebinia – Watra Białka Tatrzańska 1:2 (0:0)
1:0 Uchacz 51
1:1 Ustupski 65
1:2 Schunke 85
Trzebinia: Wróbel – Sieczko (75 Karcz), Sucharski, Jampich, Hurenko, Kurek, Chechelski (67 Wójcik), Uchacz (80 Raźniak), Zembol, Balcer (75 Zybiński), Kikla (82 Kalinowski)
Watra: Kobal – Gruszecki, Schunke, Łukaszczyk, Styrczula, Zębala (87 M. Młynarski), Lutsenko (54 Płonka), Drobnak, Masłowski, Dudek, Ustupski

Po pierwszej odsłonie mieliśmy powtórkę wyniku z rundy jesiennej, kiedy to Watra u siebie zremisowała bezbramkowo z drużyną Trzebini. Niemoc strzelecka została przełamana po przerwie. Gospodarzy na prowadzenie w 51 minucie wyprowadził Uchacz. Białczanie z czasem atakowali coraz śmielej, a szansę na wyrównanie w zamieszaniu podbramkowym wykorzystał Ustupski. Przez ostatnie 20 minut meczu, goście grali w liczebnej przewadze, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Jampich. Watra wykorzystała okazje, a decydujące o wygranej trafienie w końcowej fazie spotkania zdobył Schunke.