29.04.2024 | Czytano: 2763

III liga. Piłka jest niesprawiedliwa ( 2x wideo + tabela)

– często można usłyszeć takie stwierdzenie. Wielu ma rację, a nawet dowody na potwierdzenie tej tezy.

Na własnej skórze mogło się o tym  przekonać Podhale. Na szczęście nie doszło do tego, ale niewiele brakowało. Zdominowało rywala z Ostrowca Świętokrzyskiego. Nowotarżanie mogli zamknąć mecz już w pierwszej połowie, a jeśli nie, to przynajmniej w 60 minutach. Nie zrobili tego, mając mnóstwo okazji do tego, by odebrać gospodarzom chęć rywalizacji. Tylko raz ulokowali piłkę  w bramce Klona. Zawodziła skuteczność i odwaga  w podejmowaniu decyzji o oddaniu strzału. Często nowotarżanie  na 16 – 18 metrze dryblowali wzdłuż szesnastki, bali się uderzyć, a później oddany strzał był blokowany.  No i o mały włos, a stwierdzenie „piłka jest niesprawiedliwa” znalazłoby potwierdzenie. Gospodarze  zawodzili na całej linii, nie potrafili zagrozić bramce Stryczuli. Jeśli już w pierwszej połowie znaleźli się na połowie Podhala, to  ich akcje likwidowane były przez polem karnym, wrzutki też nie rozbiły wrażenia na defensywie.  Sporadycznie tylko futbolówka docierała do Styrczula. Tymczasem w 74 minucie gospodarze przeprowadzili pierwszą groźną akcję i futbolówka zatrzepotała w siatce.  Taka jest piłka - atakujesz, stwarzasz sobie sytuacje – a rywal wyprowadzi jedną akcję, dostanie jeden stały fragment gry, wywróci się w szesnastce i nieszczęście gotowe. Na szczęście w tym przypadku „oliwa była sprawiedliwa”. Nowotarżanie dobrze zareagowali na stratę gola i zadali decydujące trafienie, wywożąc z Ostrowca Świętokrzyskiego jakże ważne trzy punkty w walce o  ligowy byt.

Wiązownica, będąca  przed Podhalem, prowadziła do 82 minuty, ale zawaliła końcówkę. Czarni załatwili sprawę w 10 minut. Dla obydwu zespołów był to mecz o przysłowiowe sześć punktów. Czarni wyprzedzali Wiązownicę w tabeli tylko dwoma punktami. Wiązownica wyprzedzała Podhale o trzy „oczka”, a po sobocie ekipy się zrównały się punktowo, a Podhale, mające lepszy bilans z rywalem wyprzedziło go.

Dobre wieści dla Podhala napłynęły również z Dębicy. Tamtejsza Wisłoka nie poradziła sobie z Sokołem i tym samym ma tylko dwa „oczka” przewagi nad góralami.

Nowotarżanie uciekają Orlętom, które nie sprostały Świdniczance.  To trzecia porażka z rzędu biało-zielonych, która mocno zmniejsza szanse na utrzymanie w lidze.

Chełmianka rozbiła Karpaty i po czterech meczach bez zwycięstwa wreszcie zgarnęła pełną pulę. W czterech poprzednich występach ligowych tylko pięć goli, a w sobotę aż sześć. Z kim jednak mieli przerwać złą passę, jak z nie z ostatnią drużyną w tabeli?

Po przełamaniu w Połańcu kibice w Świdniku mieli nadzieję, że w końcu obejrzą pierwsze zwycięstwo Avii w domowym meczu. W tym roku żółto-niebiescy zanotowali u siebie  remis i trzy porażki. Dlatego wszyscy bardzo liczyli w sobotę na pełną pulę. W sobotę zła passa nie została przerwana, bo Avia bezbramkowo zremisowała ze Starem.

Zespół Dariusza Kantora z nawiązką zrewanżował się rywalom za przegraną 0:2 z rundy jesiennej, która pozostaje jedyną, którą Siarka  poniosła  w tym sezonie u siebie.

Piłkarze Wieczystej nie zatrzymują się na drodze  do drugiej ligi. W Tarnowie rozbili rywala.  Po bezbramkowej pierwszej  połowie, w drugiej  drużyna Sławomira Peszko nie pozostawiła Unii złudzeń.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – NKP Podhale Nowy Targ 1:2 (0:1)
Bramki: Mirosznik (32), Niedziałkowski (78) – Senko (74)

KS Wiązownica – Czarni Połaniec 1:3 (0:0)
Bramki: Rak (53) – Palonek (82), Mucha (84), Kardys (90)

Garbarnia Kraków – Wiślanie Jaśkowice 2:1 (1:1)
Bramki: Kajpust (36), Sowiński (90) – Adisa (24)

Chełmianka Chełm – Karpaty Krosno 6:0 (1:0)
Bramki: Korbecki (8), Kobiałka (46), Stępień (48), Karbownik (73), samobójcza (Hudzik 80), Knap (90).

Avia Świdnik – Star Starachowice 0:0

Orlęta Radzyń Podlaski – Świdniczanka Świdnik 0:1 (0:0)
Bramki: Paluch (70).

Unia Tarnów – Wieczysta Kraków 0:5 (0:0)
Bramki: Swędrowski (46), Trąbka (64, 73, 82), Danielak (85)

Podlasie Biała Podlaska – Siarka Tarnobrzeg 1:4 (0:0)
Bramki: Kahsay (90) - D. Lisowski (50,71), Jodłowski (76), Kumorek (83)

Wisłoka Dębica – Sokół Sieniawa 1:2 (0:1)
Bramki: Bala (76 k) – Martinez (11), Jeż (82)