05.07.2020 | Czytano: 2966

PP: Karne wyłoniły finalistę (+zdjęcia)

Na taki półfinał Pucharu Podhala czekaliśmy. Sporą dozę emocji zafundowali nam obaj czwartoligowcy. O zwycięstwie po wyrównanym boju zadecydowały rzuty karne.

Pierwsza odsłona w zasadzie bez interwencji bramkarzy, choć nie sposób powiedzieć, żeby na boisku wiało nudą. Inicjatywa w początkowych 45 minutach po stronie rabczan, którzy dominowali pod względem posiadania piłki i wymiany podań. Najwięcej problemów stwarzał Lubaniowi Chochliński, którego doścignięcie w pełnym biegu wydawało się graniczyć z cudem. Bardzo pewnie swoje obowiązki wypełniali stoperzy maniowian, przecinając groźne dośrodkowania i blokując strzały rywali. Po przerwie dwie świetne okazje Lubania nie przyniosły efektów w postaci bramek. Swoją szansę wykorzystali rabczanie, a konkretnie ich kapitan, trafiając prosto w okienko.Całe zło Wierchów rozpoczęło się wraz z grą w osłabieniu po drugiej kartce dla Kościelniaka. Zepchnięci do obrony przez wysoko ustawiony Lubań nie ustrzegli się błędu. Rzut karny dla maniowian wywalczył Marcio i sam poszkodowany doprowadził do wyrównania. Drogę z piekła do nieba w serii jedenastek przeszedł Lubań Maniowy i to podopieczni Grzegorza Hajnosa ponownie wystąpią w finale.

Momenty były:
16 – Świetną kontrolą piłki na linii szesnastki popisał się Dudzik. Dwa podbicia futbolówki gubiące obronę i strzał z powietrza minimalnie minął światło bramki.
23 – Dudzik posyła kąśliwe dośrodkowanie z lewego skrzydła. W ostatniej chwili Rzadkosz ubiega napastników i przecina lot piłki wybiciem na róg.
25 – Dużo szczęścia miał teraz Lubań. Błąd rozprowadzenia gry przez Świerada i gdyby Ciećko lepiej zabrał się z piłką mógłby wyjść na czystą pozycję.
30 – Daleki kross trafia na prawą stronę do Chochlińskiego. Ten wyprzedza linię obrony i decyduje się na strzał z pierwszej piłki ale nie trafia czysto.
42 – Ciećko ambitnie wywalczył piłke na lewej stronie i zagrał w pole karne do Dudzika. Blok Augustyna ratuje maniowian i kończy się tylko na kornerze.
48 – Ależ okazja Lubania! Jandura huknął w okolice prawego okienka i złapał się za głowę po tym jak Styrczula zdołał ofiarnie sparować futbolówkę na korner.
49 – Piłka nieco szczęśliwie znalazła się wysoko w powietrzu w polu karnym rabczan. Swoje warunki wykorzystał Kasperczyk ale główkując po koźle przerzucił ponad poprzeczką.
55 – GOL 1:0! - Ciećko przyjął, zastawił się i przymierzył jak prawdziwy profesor. Idealny mierzony strzał w prawy górny róg nie dał szans Świeradowi.
60 – Rzut wolny dla Wierchów wykonuje Chochliński. Dogranie na dalszy słupek zamyka Ciećko uderzając obok lewego słupka.
65 – Czujny na przedpolu Świerad w ostatniej chwili przecina podanie skierowane do Ciećki.
67 – Dudek miał sporo miejsca na prawej flance i zdecydował się na strzał. Uderzenie w prawy dolny róg nie sprawiło bramkarzowi większych problemów.
69 – Rzut wolny z okolicy 30 metra egzekwuje P. Duda. Kąśliwa próba skozłowała przed Styrczulą, który sparował ją do boku.
70 – Szybka odpowiedz Wierchów. Ciećko zgrywa w okolice 5 metra ze skrzydła, a wbiegający Dudzik huknął wyłącznie w poprzeczkę.
72 – Druga żółta kartka i w konsekwencji Kościelniak opuszcza plac gry. Wierchy dokończą spotkanie w dziesiątkę.
78 – Marcio z impetem ruszył w pole karne rywala i został powstrzymany nieprzepisowo przez Styrczulę. Karny dla Lubania.
79 – GOL 1:1! – Sam poszkodowany wymierza sprawiedliwość z jedenastu metrów uderzając w dolny lewy róg.

Rzuty karne:
GOL 1:0 – Jędrzejowski zbyt mocno w lewą stronę by zostawić szanse Świeradowi.
X – Styrczula zemścił się na Marcio. Intencje strzelca odczytane przez bramkarza.
GOL 2:0 – Dudek zupełnie zmylił Świerada, lekki strzał ale bardzo skuteczny.
GOL 2:1 – Rzadkosz tuż przy słupku prosto do sieci.
GOL 3:1 – Banik szczęśliwie pod ramieniem Świerada.
GOL 3:2 – Hagowski również precyzyjnie trafia przy słupku.
X - Czubin mocno w środek. Piłka po poprzeczce przelatuje nad bramką.
GOL 3:3 – D. Duda doprowadza do wyrównania w serii jedenastek.
GOL 4:3 – Chochliński zmylił Świerada, jest bramka.
GOL 4:4 – Jandura w środek. Styrczula nie spodziewał się takiego rozwiązania.
GOL 5:4 – Zubek nie do obrony w prawy róg bramki.
GOL 5:5 – Noworolnik podobnie jak Jandura w środek bramki.
X – Świerzbiński w lewy dolny róg. Świerad zagarnia futbolówkę.
GOL 5:6 – M. Sikora skutecznie. Lubań w finale.

Wierchy Rabka – Zdrój – Lubań Maniowy 1:1 (0:0) k. 5:6
1:0 Ciećko 55
1:1 Marcio 79 z karnego
Wierchy: Styrczula – Chochliński, Jędrzejowski, Świerzbiński, Kościelniak, Czubin, Myrda (86 Zubek), Dudek, Banik, Dudzik (82 Jurzec), Ciećko
Lubań: Świerad – Augustyn, Rzadkosz, Marcio, D. Duda, P. Duda (86 Hagowski), D. Firek, Jandura, Kasperczyk (78 M. Sikora), Pluta, Sidorczuk (58 Noworolnik)

Krzysztof Kościelniak, zdjęcia Andrzej Pabian

Komentarze

zobacz wszystkie tabele
reklama