20.10.2019 | Czytano: 3873

PHL: Rekruci i oficerzy (+zdjęcia)

Janowianie, co było do przewidzenia, nie zawiesili wysoko poprzeczki Podhalu. Zaprezentowali poziom rekrucki, daleki od przyzwoitości dobrego szeregowca. Nawet chęć szczera (czytaj: nadludzka ofiarność) nie zrobiła z nich oficerów meczu.

Podhale od pierwszego rzucenia krążka przez sędziego przeważało. Grano głównie w tercji gości, ale ci, skazani na pożarcie, bardzo ambitnie się bronili. Przyjmowali strzały na ciało i dopiero w 18 minucie ich opór został złamany. Franek pokonał Krofta. Trzeba też przyznać, że to goście  pierwsi mieli dogodne sytuacje do otwarcia wyniku, a dokładnie Citok i Maciej Rybak.

Janowianom nie można było odmówić ofiarności, ale to zbyt mało, by nawiązać wyrównaną walkę z „Szarotkami”. Z z upływającymi minutami zyskiwali coraz większą przewagę, którą udokumentowali golami. Kapitalną akcję przeprowadził Szvec z Jenczikiem, po której ten ostatni trafił do odkrytej bramki. Do ciekawego zdarzenia doszło w 28 minucie. Odrobny źle rozegrał krążek i ratując sytuację zza bramką zaatakował przeciwnika ciałem. Sędziowie uznali, że zrobił to nieprzepisowo i nałożyli na niego karę. Akcja „Wiedźmina” spodobała się kibicom, którzy skandowali jego nazwisko. Padło osiem goli, były jeszcze trzy słupki i niestety nosze na tafli. W 47 minucie Maciej Robak jechał sam na sam, naciskany przez nowotarskiego zawodnika z impetem wpadł na bandę.

KH Podhale Nowy Targ – Naprzód Janów 8:0 (1:0, 4:0, 3:0)
1:0 Franek – Dziubiński – Neupauer (17:01)
2:0 Jenczik – Szvec (24:25)
3:0 Siuty – Wielkiewicz – Seed (33:11)
4:0 Naettinen – Willick - Seed (37:42 w przewadze)
5:0 Szvec - Willick (39:54)
6:0 Jenczik - Kamieniew - Chalupka (41:18)
7:0 Franek – Dziubiński (42:05)
8:0 Kamieniew - Jenczik - Chalupka (57:23)
Podhale: Odrobny (2; od 40:00 B. Kapica); Suominen – Seed, Chalupka – Kamieniew, Mrugała – Sulka, Wsół (2); Jenczik – Willick – Szvec, Dziubiński – Neupauer (2) – Franek (2), Słowakiewicz – Naettinen – Pettersson (2), Wielkiewicz – Siuty – Worwa. Trener Phillip Barski.
Naprzód: Krofta; Syrojeżyn – Kapłon, Bodora (2) – Sarna, Niedźwiedź; Paczkowski – Kondraszow - Citok, Wróbel – Piper – Rajski, Michał Rybak (2) – Skrodziuk – Maciej Rybak. Trener Jacek Szopiński.