06.10.2019 | Czytano: 9538

Klasa A: Niewykorzystane szanse (+zdjęcia, tabela)

AKTUALIZACJA 2 (Zdjęcia) Pierwszy weekend października i przed nami ósma kolejka. Pogoda nie sprzyjała piłkarzom, ale i zabrakło szczęścia w niektórych momentach.

Podgórki Krauszów i Skalni Zaskale zaprezentowali ładną grę, jednak rezultat okazał się bezbramkowy. Z kolei mecz KS Zakopane z GKS Łapsze Niżne został zweryfikowany jako walkower na korzyść zakopiańczyków. Drużyna z Łapsz Niżnych po gorzkiej porażce z Orkanem poddała się bez walki. Biali pokazali klasę na boisku, ale i Gorcom nie można odmówić ładnego stylu gry.

Niedzielne spotkanie w Zakopanem odwołano z powodu złych warunków atmosferycznych. a mecz w Ludźmierzu umocnił pozycję lidera.

ZKP Asy Zakopane – Orawa Jabłonka – odwołany mecz

Wiatr Ludźmierz – Lubań Tylmanowa 4:1 (0:1)
0:1 S. Kurnyta 26 główka
1:1 W. Siuta 60
2:1 Hrapkowicz (Żółtek) 68
3:1 Karwaczka 86
4:1 Chrobak (B. Siuta) 89 główka
Wiatr: Antolak – Czaja, Luberda, Zubek, Stopiak, Karwaczka, Siaśkiewicz (46 W. Siuta), Hrapkowicz, Chrobak, Krugiołka, Żółtek (72 B. Siuta).
Lubań: Paweł Majerczyk – Maciej Ligas, Ł. Kozielec, W. Noworolnik, Babik, S. Ligas, S. Kurnyta, Urbaniak, S. Adamczyk, Michałczak, Talarczyk.

Po pierwszej połowie mogło się wydawać, że lider zaliczył spadek formy, ale nic bardziej mylnego. Druga połowa pokazała, dlaczego Wiatr plasuje się na pierwszym miejscu.

26 GOL! 0:1 – po wrzutce ze skrzydła S. Kurnyta główką trafił do bramki.
33 – Babik faulował Żółtka, za co zobaczył czerwony kartonik.
50 – Czaja znalazł się w świetnej pozycji i posłał piłkę z impetem, ale ta odbiła się od poprzeczki.
60 GOL! 1:1 – Zubek agresywnie zaatakował bramkę Lubania, jednak bramkarz wybił piłkę na róg, ale w pobliżu był W. Siuta, który dobił futbolówkę.
68 GOL! 2:1 – Żółtek z prawej strony boiska posłał długą piłkę do Hrapkowicza, a ten zdobył drugiego gola.
85 – S. Kurnyta dostał drugą żółtą kartkę: faul na Karwaczce.
86 GOL! 3:1 – Karwaczka z 30. metrów mocno kopnął, a piłka przeleciała między nogami bramkarza gości.
89 GOL! 4:1 – B. Siuta podał do Chrobaka, a ten główką trafił wprost do bramki Lubania.

Aneta Opyd

Biali Biały Dunajec – Gorce Rdzawka 2:2 (2:1)
0:1 P. Worwa (D. Jurzec) 20
1:1 Fryzowicz 33
2:1 Bryjak (Kliś) 40
2:2 D. Jurzec (Bryjak) 81
Biali: A. Franosz – Gąsior, Polak, Pańszczyk, A. Łukaszczyk, P. Karpiel (73 Łojas), M. Karpiel, Majerczyk (58 P. Łukaszczyk), Kliś, Bryjak, Fryzowicz (87 Magdziak).
Gorce: D. Filas – M. Filas, Majerski, G. Dziechciowski, P. Zając, D. Jurzec, Leśniak, P. Worwa, P. Stolarczyk, Czyszczoń, Kowalczyk (75 Świder).

Mecz można zaliczyć do wyrównanych. Na murawie mocne strony pokazali zawodnicy Białych, jak i Gorców. Remis to jak najbardziej sprawiedliwy werdykt.

20 GOL! 0:1 – D. Jurzec podał piłkę do P. Worwy, a ten umiał wykorzystać daną szansę i pierwszy gol!
33 GOL! 1:1 – Fryzowicz w indywidualnej akcji zdobył wyrównawczą bramkę.
40 GOL! 2:1 – Bryjak trafił wprost w siatkę, po długim podaniu od Klisia.
81 GOL! 2:2 – Stolarczyk wypatrzył D. Jurzca na boisku, posłał do niego futbolówkę, a ten w pięknym stylu trafił do bramki.

Aneta Opyd

Podgórki Krauszów – Dunajec Ostrowsko 0:3 (0:3)
0:1 Lucenko 28
0:2 Mikoś 32
0:3 M. Wróbel 40
Podgórki: Żółtek – Paweł Sojka (46 Rafacz), J. Słaboń, K. Sojka, Mateusz Hyc (63 Kanaj), Truty (46 M. Sojka), Kalata, Miętus, Ślusarek, M. Szczęch (68 Kulak), B. Słaboń (80 G. Szczęch).
Dunajec: Truchoń – Karpierz, Budz, Niewolik, Rychtarczyk, Krupa, M. Wróbel, Mikoś (65 Brynczka), Zujew, Lucenko (50 Firfas), Waksmundzki.

„Mecz niewykorzystanych szans” – tak gospodarze skomentowali dzisiejszy mecz. Tutaj liczyła się pierwsza połowa, która rozstrzygnęła losy całej rywalizacji w Krauszowie.

28 GOL! 0:1 – Lucenko wykorzystał sytuację sam na sam i piłka wylądowała z siatce.
32 GOL! 0:2 – Mikoś autorem drugiej bramki!
40 GOL! 0:3 – pięć minut do końca pierwszej połowy: Wróbel podjął ryzyko i opłacało się, trzecia bramka na koncie gości.

Aneta Opyd

KS Zakopane – GKS Łapsze Niżne 3:0 walkower
KS Zakopane: Paszuda – Floryn, Demczenko, Stopka, Staszel, Bogdanowicz, Drabik, Ogiela, Matkowski, Diaz Jaramillo, Król.

Drużyna z Łapsz Niżnych poddała się walkowerem. Przyjezdni poinformowali gospodarzy o problemach organizacyjnych i niskiej frekwencji na zbiórce.

Aneta Opyd

Skalni Zaskale – Zawrat Bukowina Tatrzańska 0:2 (0:1)
0:1 Budz 30
0:2 G. Grela 59
Skalni: Jaróg – Józefczak, Strama, Czajkowski, Bryja, Zagata (78 Łukaszczyk), J. Król, Potrząsaj (70 P. Gacek), Szeliga (46 N. Gacek), M. Król, Truty.
Zawrat: Wcisło – W. Kuchta, Zarycki, J. Kuchta, Gutt, G. Grela (60 Marusarz), Janczy, Michał Stasik, Ustupski (85 Surma), Budz, M. Grela.

Futbol bywa przewrotny i nieprzewidywalny. W pierwszych 45. minutach Skalni mieli sporo okazji do zdobycia bramki, jednak na ich drodze stanęła… poprzeczka. Zabrakło szczęścia i precyzji. „Mecz niewykorzystanych szans. Mieliśmy dużo okazji, ale nie wykorzystaliśmy ich” – skomentował spotkanie prezes Skalnych Andrzej Tylka.

9 – Budz z 10. metów huknął, ale piłka poleciała nad poprzeczką.
15 – M. Król z 15. metrów, ale niecelnie.
18 – Truty w sytuacji sam na sam mocno uderzył z 15. metrów, jednak kolejny raz obok słupka.
19 – Ustupski znalazł się na 15. metrze, kopnął z impetem w stronę bramki, ale zabrakło kilku centymetrów.
27 – M. Król z 20. metrów, jednak piłka odbiła się od poprzeczki.
30 GOL! 0:1 – Budz dobiegł z piłką pod nogami pod bramkę gospodarzy i błyskawicznie ulokował ją w siatce.
33 – rzut wolny z 20. metrów w wykonaniu Potrząsaja, ale bez sukcesu bramkowego.
46 – Józefczak z 15. metrów, ale bramkarz świetnie wybronił.
47 – Truty z wolnego z 30. metrów, ale kolejny raz Wcisło złapał piłkę.
59 GOL! 0:2 – G. Grela z 15. metrów z woleja zdobył piękną bramkę!
71 – N. Gacek trafił w boczną siatkę.
86 – kilkanaście minut później sytuację powtórzył Truty: futbolówka wylądowała w bocznej siatce.

Orkan Raba Wyżna - Zapora Kluszkowce 2:1