08.09.2019 | Czytano: 9797

Klasa A: Lekcja stylu (+zdjęcia, tabela)

AKTUALIZACJA 3 Kolejny weekend z A-klasą właśnie się rozpoczął. Pierwsze starcie odbyło się pomiędzy Orawą Jabłonką z Zaporą Kluszkowce. Wszystko szło dobrze na korzyść gospodarzy, ale...

... w drugiej połowie o losach spotkania zadecydował pech pod postacią samobójczej bramki. I tak goście zgarnęli punkty. Godzinę później odbyły się dwa mecze: Gorce Rdzawka vs. GKS Łapsze Niżne oraz Biali Biały Dunajec vs. Dunajec Ostrowsko. Tutaj wygranymi okazali się gospodarze. Granie na swoim ma jednak swoje plusy.

Inaczej sprawy poukładały się w niedzielnych rozgrywkach. Gospodarze będą musieli wyciągnąć wnioski z porażek i odpowiednio zmotywować się na kolejne mecze.

ZKP Asy Zakopane – Lubań Tylmanowa 0:3 (0:2)
0:1 S. Kurnyta 34 główka
0:2 S. Adamczyk 45 z rzutu wolnego
0:3 Michałczak 74
Asy: Wacek – Pałka, Czerwiński, Fąfrowicz, Pietrzak (46 M. Gaura), Gąsienica (46 Podosek), Sawina, K. Gaura, Łabędź, Celej, Deskiewicz (65 Z. Staszel).
Lubań: Paweł Majerczyk – Zep, Ł. Kozielec, Lizoń, S. Adamczyk, W. Noworolnik, S. Kurnyta, Michałczak, Talarczyk, S. Ligas, Kwit.

Dzisiejsze spotkanie pokazało, że to Lubań lepiej rozgrywał piłkę. Już od pierwszych minut stwarzali groźne sytuacje. Asy dzielnie bronili swojej bramki, ale nie byli w stanie przewidzieć wszystkiego.

Momenty były
34 GOL! 0:1 – S. Kurnyta główką trafił bezbłędnie w siatkę gospodarzy.
45 GOL! 0:2 – rzut wolny: S. Adamczyk z 20. metrów z impetem uderzył futbolówkę, a ta po ziemi trafiła do bramki.
74 GOL! 0:3 – zamieszanie pod bramką Asów: bramkarz wyszedł na moment i sytuację idealnie wykorzystał Michałczak.

Aneta Opyd

Wiatr Ludźmierz – KS Zakopane 1:2 (0:0)
0:1 Floryn 82 karny
0:2 Żelechowski 87
Wiatr: Antolak – Stopiak, Luberda, Zubek, Fryźlewicz (46 Czaja), B. Siuta (65 Chowaniec), Karwaczka, Chrobak (80 Ciszek), Siaśkiewicz (75 Panek), Hrapkowicz, W. Siuta.
KS Zakopane: Paszuda – Bogdanowicz, Floryn, Bobrowski, Demczenko, Staszel (72 Żelechowski), Drabik, Stopka, K. Borzęcki, Ogiela, Diaz Jaramillo.

Było gorąco od emocji, a murawa momentami rozgrzana do czerwoności. Dwóch zawodników Wiatru dostało czerwone kartki, ale nawet w osłabionym składzie udało im się strzelić gola. Kwestia podjętych decyzji przez sędziów była dyskusyjna, ale nie ma co się dziwić, bo naprawdę się działo.

47 – Czaja centrował ze skrzydła, Hrapkowicz przejął piłkę główką, ale nie trafił do bramki.
80 – Antolak zobaczył czerwoną kartkę.
82 GOL! 0:1 – rzut karny: Floryn po mistrzowsku wpakował piłkę w siatkę.
85 – W. Siuta w wyniku dwóch żółtych kartek, dostał czerwoną i opuścił boisko.
87 GOL! 0:2 – Żelechowski z 35. metrów tak huknął, że bramkarz zdążył ją tylko delikatnie musnąć palcami.
90 GOL! 1:2 – w odpowiedzi Karwaczka z 16. metrów kopnął wprost do bramki, zdobywając pierwszego gola dla swojej drużyny.

Aneta Opyd; zdjęcia Andrzej Pabian

Orawa Jabłonka – Zapora Kluszkowce 1:2 (1:0)
1:0 M. Smutek (D. Bełciak) 27
1:1 Zubrzycki 60 samobójcza
1:2 R. Hagowski 69
Orawa: Majkut – Kapuściak, M. Bełciak, Zubrzycki, Dworszczak, Andrasiak (46 Stehura), P. Kasprzak, D. Bełciak, M. Smutek, Cieluch (71 D. Smutek), P. Jazowski (56 Sikora).
Zapora: Nazarenko – P. Hagowski, R. Hagowski, Andrzej Jandura, Koczór, Kopytko, Kowalczyk, Waksmundzki, Gorlicki, Ciesielka.

Po pierwszej połowie gospodarze dumnie schodzili z boiska. Jednak druga połowa okazała się pechowa, bo gol samobójczy zdecydował o wygranej gości.

27 GOL! 1:0 – D. Bełciak perfekcyjnie podał do M. Smutka, a ten z impetem uderzył prosto w okienko gości.
29 – D. Bełciak kopnął futbolówkę z 20. metrów w stronę bramki, ale niecelnie.
40 – R. Hagowski z 40. metrów uderzył, ale niecelnie.
50 – rzut różny: główkował Ciesielka, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.
60 GOL! 1:1 – piłka niefortunnie odbiła się od Zubrzyckiego i wturlała się do bramki Zapory.
63 – P. Kasprzak wpakował piłkę do siatki, ale jeden z piłkarzy gospodarzy był na pozycji spalonej i sędzia nie uznał bramki.
69 GOL 1:2 – rajd R. Hagowskiego lewą stroną boiska zakończony sukcesem.
73 – D. Bełciak posłał naprawdę mocną podkręconą, ale bramkarz wykazał się refleksem i sparował piłkę na rzut rożny.

Aneta Opyd

Gorce Rdzawka – GKS Łapsze Niżne 2:1 (2:0)
1:0 D. Jurzec (P. Stolarczyk) 2
2:0 Majerski (D. Jurzec) 28 główka
2:1 Tomasz 70 karny
Gorce: D. Filas – Majerski, M. Filas, G. Dziechciowski, D. Jurzec, P. Worwa, P. Stolarczyk, Leśniak, Czyszczoń (82 Mierzwa), Świder (62 P. Jurzec), Jagosz.
Łapsze Niżne: Kostrzewa – Fąk, Marek Chmiel, Mateusz Chmiel (57 Brynczka), Handzelek, Tomasz, Krzysztofiak, S. Szewczyk, Kuruc (63 Bogaczyk), A. Topór, M. Kowalczyk.

Za wiele nie działo się w tym spotkaniu. Gospodarze pokazali klasę już w drugiej minucie. To oni częściej byli przy piłce, czego efektem jest wygrana. Goście honorowego gola zdobyli dopiero w końcówce spotkania z rzutu karnego.

2 GOL! 1:0 – P. Stolarczyk posłał piłkę pod nogi D. Jurzca, a ten bezbłędnie ulokował piłkę w bramce.
20 – karny dla Łapsz: A. Topór strzelił, jednak bramkarz wypiąstkował piłkę, poleciała dobitka, ale D. Filas znów popisał się świetną formą.
28 GOL! 2:0 – rzut rożny: D. Jurzec dośrodkował, bramkę strzelił Majerski z główki.
70 GOL! 2:1 – bezbłędny karny w wykonaniu Tomasza.

Aneta Opyd

Biali Biały Dunajec –Dunajec Ostrowsko 4:0 (2:0)
1:0 D. Skupień (Gąsior) 20
2:0 Gąsior (D. Skupień) 29
3:0 P. Karpiel 52
4:0 Bryjak (Fryzowicz) 69
Biali: A. Franosz – Gąsior, T. Staszel, Pańszczyk, M. Karpiel, Bobak (72 P. Łukaszczyk), Majerczyk (46 A. Łukaszczyk), P. Karpiel, W. Franosz (46 Kliś), Bryjak (80 Magdziak), D. Skupień (55 Fryzowicz).
Dunajec: Truchoń – Karpierz, Budz, Rychtarczyk, Lutsenko, Krupa, Mikoś, Zuiev, Waksmundzki, Zagata, K. Bigos.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Zarówno drużyna Dunajca, jak i Białych tworzyła sobie korzystne sytuacje. Skuteczność drużyny z Białego Dunajca oraz świetna dyspozycja Andrzeja Franosza doprowadziła do prowadzenia Białych. W drugiej połowie zespół z Białego Dunajca kontrolował już wynik i spokojną, bardzo dobrą grą przypieczętował pierwsze zwycięstwo.

7 – po błędzie obrońcy, Bryjak nie wykorzystał okazji.
20 GOL! 1:0 – kontratak zespołu Białych przeprowadzony prawą stroną boiska, piłka dograna na 16. metr, tam świetnie zachowuje się D. Skupień i zdobywa bramkę, strzałem po długim rogu.
29 GOL! 2:0 – kolejna akcja prawą strona Białych, dośrodkowanie Skupnia i Gąsior zdobył bramkę strzałem w okienko.
35 – po dośrodkowaniu z prawej strony, niecelny strzał oddał W. Franosz.
40 – nieuznana bramka dla Dunajca zdobyta po spalonym.
49 – niebezpieczny strzał z 30. metrów Bryjaka.
52 GOL! 3:0 – po indywidualnej akcji, bramkę zdobył P. Karpiel.
69 GOL! 4:0 – Bryjak zdobył bramkę po składnej akcji.
90 – strzał z dystansu P. Karpiela, w idealnej sytuacji, niecelna dobitka B. Magdziaka