29.05.2019 | Czytano: 4730

Klasa A: Prezenty obrońców (+zdjęcia)

AKTUALIZACJA (zdjęcia) W zaległym meczu potwierdziła się reguła, że nie liczą się okazje, próby ataków, ale to co wpadnie do „sieci”. W tym elemencie lepsi byli piłkarze z Bukowiny.

Szybkie wymiany piłek, sporo ciekawych akcji, tyle tylko, że w pierwszej połowie kończyłyby się przed szesnastką. Trwała walka o zdominowanie środka pola. Kto pierwszy popełni błąd? Popełnili obrońcy gospodarzy, którzy nie potrafili wybić piłki i M. Grela nie zmarnował sytuacji jeden na jeden. W drugiej połowie tylmanowianie byli wolniejsi do przyjezdnych, często przyglądali się popisom rywala, a futbolówką wpadła do ich bramki.

2 – Ustupski pozostawiony został bez opieki, mocno uderzył i piłka musnęła poprzeczkę.
4 - S. Gołdyn zagrał z lewej strony do S. Adamczyka, a ten po dwóch zwodach trafił w słupek. Obitą piłkę przejął Pierzchała i posłał nad bramką.
8 – w zamieszaniu S. Gołdyn wyszedł sam na sam i uderzył zbyt lekko, by pokonać golkipera, który sparował piłkę na róg.
34 GOL! 0:1 – z połowy boiska piłkę wrzucił Michał Stasik, dwóch obrońców gospodarzy nie potrafiło wybić piłki, robili to plecami, kolanami, aż wreszcie M. Grela znalazł się sam na sam i z najbliższej odległości posłał futbolówkę do siatki.
47 – rajd M. Greli zakończony strzałem, po którym piłka pofrunęła nad poprzeczką.
56 GOL! 0:2 – J. Stasik trafił w przeciwległy róg bramki.
63 GOL! 0:3 – Maciej Ustupski wykorzystał bierność obrońców, wyłuskał im piłkę i za moment utonął w objęciach kolegów.
67 GOL! 0:4 – M. Grela zagrał do Macieja Ustupskiego, a ten z łatwością pokonuje H. Gołdyna.
70 GOL! 1:4 – S. Gołdyn w sytuacji sam na sam posłał piłkę w długi róg bramki.

Lubań Tylmanowa – Zawrat Bukowina Tatrzańska 1:4 (0:1)
0:1 M. Grela (Michał Stasik) 34
0:2 J. Stasik 56
0:3 Maciej Ustupski 63
0:4 Maciej Ustupski (M. Grela) 67
1:4 S. Gołdyn 70
Lubań: H. Gołdyn – Babik (54 T. Udziela), Ł. Kozielec, Lizoń, Pierzchała, W. Noworolnik (30 Kwit), B. Gołdyn, Michałczak, J. Kozielec (67 S. Ligas), S. Adamczyk, S. Gołdyn.
Zawrat: Bużek – Cudzich, W. Kuchta, J. Stasik, Gutt, Janczy, Surma (43 Maciej Stasik), Maciej Ustupski (70 Marusarz), Michał Stasik (55 K. Chowaniec), M. Grela (76 Głowacki), Budz (80 Mrowca).