15.08.2018 | Czytano: 9976

Klasa A: Czerwono w Łopusznej (+zdjęcia)

AKTUALIZACJA 3 W Łopusznej dominował kolor czerwony. Gospodarze bardzo szybko skomplikowali sobie sytuację. Już w pierwszej połowie dwóch piłkarzy odesłanych zostało pod prysznic.

W 33 i 37 minucie odpowiednio Jakub Maciasz i Władysław Chowaniec zaznajomili się z tym kolorem. Mocno skomplikowali poczynania swojego zespołu. Ten już w 38 minucie stracił gola. Mimo, iż zakopiańczycy grali z przewagą dwóch graczy, nie było tego widać na boisku.

Druga kolejka rozpoczęła się meczem w Zaskalu. Miejscowi kibice w nienajlepszych nastrojach opuszczali stadion, gdyż beniaminek z Czarnej Góry zgarnął komplet punktów.

Drugi beniaminek z Łapsz okazał się lepszy od spadkowicza z okręgówki. Losy spotkania rozstrzygnął w pierwszej połowie. To druga wygrana podopiecznych Jacka Bogaczyka.

Beniaminek z Ludźmierza też postarał się o niespodziankę. Po trzech kwadransach przegrywał 1:2, ale w drugiej połowie zdominował Zawrat i zaaplikował mu cztery gole.

Nie sprostał Czarnym beniaminek z Klikuszowej. Doznał wysokiej porażki. Niemal wszyscy piłkarze tego klubu zawiedli. Popis strzelecki dal Pająk, który zaliczył klasycznego hat tricka, a na zakończenie dorzucił jeszcze jednego gola.

Kluszkowianie nie mieli litości dla lipniczan. Zaaplikowali im pięć goli. Świetne spotkanie rozegrał Ostachowski.

Lepietnica Klikuszowa – Czarni Czarny Dunajec 0:6 (0:1)
0:1 Pająk (Wesołowski) 41
0:2 Pająk (Błachuta) 54
0:3 Pająk 59
0:4 Wesołowski (Błachuta) 66 po rzucie rożnym
0:5 Błachuta (Żuchowski) 70
0:6 Pająk 81
Lepietnica: Jaróg – Nosalik, Bryja, Sternal (69 D. Luberda), Józefczak, Kuranda (55 M. Luberda), Walasik (55 Dziurdzik), Chudoba, Duda (46 Obrzut), Judasz, Wójciak.
Czarni: Czyż – Gacek (75 Stopka), Pachabut, Głowacz (75 Wisnecki), Rawicki, Palenik, Zahora, Kapuściarz (60 Żuchowski), Błachuta, Wesołowski, Pająk.

12 – Wesołowski przegrywa pojedynek oko w oko z Jarogiem.
13 – po strzale Kapuściarza piłka ociera się o obrońcę i trafia w słupek.
23 – Kuranda uderzał na dalszy słupek, lecz Czyż nie dał się zaskoczyć, broni też dobitkę Bryi.
25 – Kapuściarz po długim broni Jaróg.
34 – Józefczak po rogu w ręce bramkarza.
38 – Judasz po rogu główkował, piłka poszybowała nad poprzeczką.
41 GOL! 0:1 – Wesołowski zagrał wzdłuż bramki i akcję zamknął Pająk.
46 – Walasik trafił w poprzeczkę.
54 GOL! 0:2 – zagranie Błachuta sfinalizował Pająk.
59 GOL! 0:3 – błąd defensywy gospodarzy, piłkę przejął Pająk i w sytuacji sam na sam trafił do siatki obok wychodzącego bramkarza.
66 GOL! 0:4 – dośrodkowanie w rzutu rożnego, piłka odbija się od obrońcy i Wesołowski wpakował ją do siatki.
70 GOL! 0:5 – Żuchowski wrzucił piłkę do Błachuty, a ten trafił do siatki po długim rogu.
75 – Bryja, po rzucie rożnym, pomylił się o centymetry,
77 – Chudoba ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić murawę.
81 GOL! 0:6 - błąd obrony wykorzystał Pająk, który w sytuacji sam na sam położył bramkarza i ulokował futbolówkę w pustej bramce.
88 –główkował Wesołowski, ale bramkarz nie dał się pokonać.
90+1 – Dziurdzik głową przestrzelił.

Zapora Kluszkowce – Babia Góra Lipnica Wielka 5:0 (1:0)
1:0 R. Hagowski 28 wolny
2:0 Artur Jandura (Koptyko) 53
3:0 Ostachowski (K. Bednarczyk) 64
4:0 A. Bednarczyk (K. Bednarczyk) 68 głową po rzucie rożnym.
5:0 Ostachowski (Artur Jandura) 77
Zapora: Nazarenko – P. Hagowski, R. Hagowski, Andrzej Jandura, Artur Jandura, Kowalczyk, Kopytko, Jazgar, Jarząbek (63 A. Bednarczyk), K. Bednarczyk, Ostachowski (80 Sopata).
Babia Góra: Kobroń – Lichosyt, Stopka (61 P. Lach), S. Skoczyk, Szczerba (80 Pniaczek), G. Skoczyk, Borowy (66 Wnęk), Kusper, Kucek, Szymusiak, Kwak (46 Stopiak).

13 - Ostachowski ze środka pola zagrał do K. Bednarczyka, a ten z 20 metrów z bocznego sektora oddał strzał; piłka pofrunęła nad poprzeczką.
17 – Artur Jandura zagrał do Ostachowskiego, który wypalił z 25 metrów, bramkarz sparował piłkę na róg.
24 – Artur Jandura z 20 metrów uderzał na wprost bramki; Kobroń broni.
26 – Artur Jandura z 16 metrów próbował zaskoczyć bramkarza i o mały włos mu się to nie udało. Obrońca wybił piłkę na róg.
28 GOL! 1:0 – wolny z 25 metrów. R. Hagowski pięknie przymierzył i piłka po ziemi wpadła do siatki.
30 – kontra gości, strzał Szymusiaka w krótki róg broni Nazarenko.
42 – Artur Jandura z 25 metrów uderzał, piłka padła łupem bramkarza.
47 – rajd Ostachowskiego, który strzelał z 14 metrów mocno, lecz obok bramki.
53 GOL! 2:0 – Koptyko idealnie w tempo zagrał do Artura Jandury, który w sytuacji sam na sam trafił w okienko.
55 – zagranie R. Hagowskiego z połowy boiska do Ostachowskiego, a ten huknął z 30 metrów, lecz minimalnie się pomylił.
64 GOL! 3:0 – Ostachowski z 25 metrów zerwał pajęczynę w bramce gości.
68 GOL! 4:0 – dośrodkowanie K. Bednrczyka z rzutu rożnego i A. Bednarczyk głową pokonał golkipera. Było to prawdziwe wejście smoka, bo na boisku pojawił się 5 minut wcześniej.
70 - Ostachowski obok słupka.
72 – K. Bednarczyk w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza.
76 – K. Bednarczyk uderzał z 16 metrów, bramkarz sparował piłkę na róg.
77 GOL! 5:0 – Ostachowski z 35 metrów „petardą” zerwał „pajęczynę” z bramki.
83 – rajd K. Bednarczyka, dogranie futbolówki do Sopaty, który w sytuacji jeden na jeden przeniósł piłkę nad bramką.
90+2 – Pniaczek soczyście uderzył z 25 metrów i piękną paradą popisał się Nazarenko.

Orkan Raba Wyżna – KS Łapsze Niżne 0:1 (0:1)
0:1 Sulir (Handzel) 27
Orkan: T. Szklarz – K. Rapta (70 Dawid Możdżeń), Sz. Możdżeń (79 Daniel Możdżeń), R. Możdżeń, Pałasz (60 Marciniak), Lenart, Traczyk, Ł. Kasiniak (65 P. Kasiniak), T. Rapta (82 Bochnak), Warciak, Gromczak.
Łapsze Niżne: Arendarczyk – Brynczka, Fąk, Wach, Kromka, Kowalczyk, Sulir (40 Kowal), Handzel, Chmiel, Brzyzek, Jandura (65 Borowiak).

13 – rajd R. Możdżenia, który ograł linię defensywną, położył bramkarza i wydawało się, że piłka musi znaleźć się w siatce. Jak spod ziemi wyrósł obrońca i uratował gości od utraty gola.
27 GOL! 0:1 – piękna akcja gości zapoczątkowana w środku pola. Handzel zagrał do Sulira, a ten z 17 metrów trafił blisko okienka.
40 – po rzucie rożnym Lenart posłał futbolówkę do bramki, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.
55 – Kowalczyk ostemplował poprzeczkę.
67 – T. Rapta w dogodnej sytuacji posłał futbolówkę obok słupka.
85 – główkował Lenart, obronił golkiper.

Wiatr Ludźmierz – Zawrat Bukowina Tatrzańska 5:2 (1:2)
5:2 Karwaczka (Chowaniec) 90+1
Wiatr: Antolak – Strama, Stopiak, Panek, Zubek (46 Fryźlewicz), Krugiołka, Siaskiewicz, Karwaczka, K. Truty (90 Borkowski), Siuta (80 Chowaniec), Luberda (87 M. Truty).
Zawrat: Wcisło – Cudzich, M. Grela (46 Michał Stasik), D. Rzadkosz, Marusarz (70 Marcin Ustupski), Maciej Ustupski, Ł. Rzadkosz, Janczy, Budz, Chowaniec, Głowacki (82 Mrowca).

5 GOL! 1:0 - zagranie trutego spod chorągiewki, wycofanie do narożnika pola karnego, a stamtąd Siaśkiewicz trafił w długi róg bramki.
15 – po rzucie rożnych główkował Cudzich, obok słupka.
25 – Siuta do Trutego, a strzał tego ostatniego został zablokowany przez obrońcę.
27 GOL! 1:1 – indywidualna akcja Janczego, który minął dwóch obrońców i z 11 metrów nie dał szans Antolakowi.
35 GOL! 1:2 – długa crossowa piłka do Budza, Antolak minął się z nią, a Budz bez problemów ulokował ją w pustej bramce.
43 – Budz ze środka pola dostał piłkę i znalazł się oko w oko z Antolakiem i…przegrał ten pojedynek.
46 GOL! 2:2 – prostopadle podanie Karwaczki ze środka pola za obrońców do Krugiołki, który z 16 metrów uderzył w krótki róg. Bramkarz był bez szans.
60 – piłka po strzale Krugiołki z 16 metrów otarła się o poprzeczkę.
63 – trójkowa akcja gospodarzy. Truty zagrał do Siutego, a ten do Krugiołki, którego uderzenie sparował Wcisło. Dobitka K. Trutego pofrunęła nad poprzeczką.
68 GOL! 3:2 –kopia akcji z 46 minuty, przy czym Krugiołka nie wykorzystał okazji, bo obronił Wcisło, lecz piłka trafiła na 6 metr do K. Trutego, który dopełnił formalności.
78 – Michał Stasik rzucił piłkę po przekątnej do Marcina Ustupskiego na 13 metr a ten głową posłał ją nad bramką.
87 GOL! 4:1 – Luberda faulowany w polu karnym. K. Truty wymierzył sprawiedliwość z 11 metrów.
90+1 GOL! 5:2 – indywidualny rajd Chowańca. Strzelał z 16 metrów, Wcisło obronił, ale odbił futbolówkę przed siebie. Dopadł ją na 12 metrze Karwaczka i strzałem po ziemi ustalił wynik spotkania.

Jordan Jordanów – Lubań Tylmanowa mecz przełożony na 29.08.

Przełęcz Łopuszna – KS Zakopane 0:1 (0:1)
0:1 Drabik 38 z wolnego
Przełęcz: B. Ambroż (46 Kolasa) – Drożdż, B. Chowaniec, Władysław Chowaniec, P. Maciasz, Witold Chowaniec, J. Maciasz, W. Chmielak (59 A. Chmielak), D. Chmielak (70 Łęczycki), Kamoń (59 Głowa), Sz. Chowaniec.
KSZ: Dziedzic – Gubała, Floryn, Bibro, Król, Borzęcki (62 Żelechowski), Staszel, Drabik, Moczybród, Palmrich, Piekarczyk.

4 – Floryn z 23 metra wykonywał wolnego. Piłka po jego uderzeniu wysoko pofrunęła nad poprzeczką.
33 – J. Maciasz za dwie żółte kartki musiał opuścić boisko.
37 – Władysław Chowaniec za pyskówkę wyleciał z boiska.
38 GOL! 0:1 – Drabik wykonywał rzut wolny z 25 metrów. Piłki nikt nie dotknął i wpadła do siatki.
40 – Sz. Chowaniec z 8 metrów nie trafił w światło bramki.
41 – Witold Chowaniec z wolnego, z 18 metra, trafił w mur.
69 – Żelechowski z 16 metrów ostemplował poprzeczkę.

Skalni Zaskale – Granit Czarna Góra 0:3 (0:0)
0:1 M. Lichacz (Milon) 60
0:2 Gryglak (M. Sarna) 77
0:3 M. Lichacz 85 karny
Skalni: Rabiasz – Waliczek, Strama, M. Łęczycki, Strug, Szeliga, Potrząsaj, G. Gacek, K. Łęczycki (46 Łukaszczyk), Król, Gał (70 Czajkowski).
Granit: K. Sarna - P. Sarna, K. Kiernoziak, Milon, M. Sarna, Gryglak, Dzierżęga, Modła (88 H. Lichacz), Sz. Kiernoziak, Husi (86 Hałdak), M. Lichacz.

10 - Gał z 5 metrów trafił w bramkarza.
14 – Sz. Kiernoziak z 15 metrów nie zdołał pokonać Rabiasza, który sparował futbolówkę na róg.
10 – Modła uderzył z 10 metrów i piłka minęła słupek.
22 – Król w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać golkipera.
37 – M. Sarna obok słupka z 10 metrów.
47 – Szeliga z 15 metrów i ponownie golkiper górą.
56 – Sz, Kiernoziak z 16 m nie zdołał pokonać Rabiasza.
60 GOL! 0:1 – M. Lichacz, mimo ostrego kąta, z 5 metrów posłał piłkę w krótki róg.
77 GOL! 0:2 – Gryglak z 5 metrów przy biernej postawie obrońców posłał piłkę do siatki.
85 GOL! 0:3 – Strug faulował w szesnastce i sędzia zmuszony został do podyktowania karnego. Z 11 metrów nie pomylił się M. Lichacz.