20.08.2017 | Czytano: 10179

Klasa A: Karetka na boisku (+zdjęcia, tabela)

AKTUALIZACJA (zdjęcia 2) W Rabce poważnej kontuzji nabawił się Kalata. Sędziowie musieli przerwać mecz na 20 minut.

Goście od 15 minuty do końca pierwszej połowy grali w dziesiątkę, dopiero po przerwie kontuzjowanego mógł zastąpić rezerwowy. Rabczanie w pierwszej połowie bili głową w mur, nie potrafili pokonać dobrze dysponowanie bramkarza. Dopiero po przerwie Wcislo skapitulował.

Pierwsze zwycięstwa odnieśli beniaminkowie. Wygrali w przekonywującym stylu. Kluszkowianie wręcz zdemolowali lipniczan, co jest niespodzianką sporego kalibru. Również Podgórki uporały się z ekipą Marka Żołędzia.

W Czarnym Dunajcu pierwsze trzy kwadranse wyrównane. Na cios odpowiadano ciosem. Po zmianie stron gospodarze przejęli inicjatywę i udokumentowali to dwoma bramkami.

Nie miała szczęścia Szarotka. Przegrywała 0:2 z Zaskalem, ale zdołała doprowadzić do remisu. Jednak ostatnie słowo należało do gości.

Skuteczność i determinacja zdecydowały o sukcesie zakopiańczyków w sobotniej potyczce. Spotkanie długimi okresami było wyrównane, ale więcej sytuacji strzeleckich wypracowywali sobie miejscowi. Zakopiańczycy prowadzili 2:0, ale nowotarżanie zdołali doprowadzić do wyrównania. W końcówce gospodarze wykazali więcej determinacji w dążeniu do celu i okazali się bardziej skuteczni

. Aura sprawiła, iż boisko w Łopusznej nie nadawało się do gry. Nowy termin spotkania ustali WG PPPN.

Zapora Kluszkowce – Babia Góra Lipnica Wielka 6:1 (3:1)
6:1 Sikora (R. Sopata) 62 głową
Zapora: Nazarenko – R. Sopata, Gaździak, P. Hagowski, Kowalczyk, Bednarczyk ( 75 A. Sopata), Jarząbek, Ostachowski (85 Krzysik), Kopytko (80 Knapczyk), Wolski (65 Artur Jandura), Sikora (65 R. Hagowski).
Babia Góra: Zubrzycki (62 Kobryń) – Bałos, G. Kucek (46 D. Cymerman), S. Skoczyk, Stopiak, Borowy, G. Skoczyk, P. Lichosyt (63 Pniaczek), Machajda (46 Harkabuzik), D. Kucek, Jazowski

4 GOL! 1:0 – Jarząbek dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Kowalczyka, który trafił w sam środek bramki.
12 GOL! 2:0 – kolejny rzut różny dla gospodarzy, zamieszanie w polu karnym, piłkę przejął Kopytko i wyszedł mu centro strzał, który wylądował pod poprzeczką w przeciwległym rogu bramki.
19 – golkiper gości wybił piłkę pod nogi Wolskiego, a ten fatalnie spudłował.
26 GOL! 3:0 – kolejny stały fragment gry wykonywany przez Jarząbka. Piłka znalazła Bednarczyka w polu karnym, a ten wyskoczył najwyżej do piłki i ulokował ją w lewym dolnym rogu bramki.
43 GOL! 3:1 – Borowy z linii pola karnego uderzył i piłka wylądowała z dolnym rogu bramki.
46 GOL! 4:1 – Wolski zaraz po wznowieniu z wysokości pola karnego zagrał do Kopytko, a ten trafił w przeciwległy róg bramki.
56 GOL! 5:1 – strzał Bednarczyka został zablokowany, ale piłka trafiła pod nogi Ostachowskiego, a ten trafił w prawy dolny róg bramki.
62 GOL! 6:1 – R. Sopata z połowy boiska zagrał do Sikory, który głową przelobował bramkarza.

Wierchy Rabka – Zawrat Bukowina Tatrzańska 3:1(0:0)
1:0 D. Świder (Czarnota) 48
2:0 czarnota (Wójciak) 62
3:0 Pyka (D. Świder) 76
3:1 Cudzich (Janczy) 84 z wolnego
Wierchy: Gogola – Zając, Wróbel, Jurzec, Pachabut, Lupa (76 Knowa), D. Świder (76 Nawara), Czarnota, Wójciak (58 Sularz), Majerski (53 Pyka), Traczyk (62 Kusiak).
Zawrat: Wcisło – Cudzich, Kuchta, Kalata (46 Okręglak), Papież, Chowaniec, Janczy, Rzadkosz, Głowacki, Grela, Budz.

7 – Majerski wypuścił w „uliczkę” D. Świdra, a ten w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza.
12 – kolejne świetne zagranie Majerskiego, tym razem do Lupy, który minął dwóch rywali, ale nie zdołał pokonać bramkarza.
15 – Kalata się poślizgnął i doznał paskudnej kontuzji. Nastąpiło zwichnięcie i wyskoczenie rzepki. Mecz został przerwany na blisko 20 minut. Od tego momentu goście grali w dziesiątkę.

18 – strzał Majerskiego z dystansu minimalnie mija słupek.
19 – uderzenie Wójcika instynktownie broni Wcisło.
21 – Wójciak próbował szczęścia strzałem głową, ale kolejny raz Wcisło był górą.
33 – Janczy kapitalnie uderzył z wolnego, ale równie świetną interwencją popisał się Gogola.
48 GOL! 1:0 – Czarnota z narożnika pola karnego wycofał piłkę na 16 metr do D. Świdra, a ten płaskim strzałem posłał ją do siatki.
51 – Majerski główkuje po centrze Lupy i piłka minimalnie mija słupek.
52 – dośrodkowanie z rogu Lupy. Pachabut główkuje nad poprzeczką.
46 – goście grają w jedenastu; wszedł na boisko Okrąglak, który nie mógł wcześniej zastąpić kontuzjowanego Kalaty, bo grał wcześniej mecz.
62 GOL! 2:0 - Wójciak wycofał piłkę na 20 metr skąd Czarnota „załadował” pod poprzeczkę.
70 – bomba Sularza z 17 metrów z woleja trafiła w poprzeczkę.
76 GOL! 3:0 – rajd Pyki od polowy boiska zakończony strzałem po długim rogu.
84 GOL! 3:1 – Janczy trafił w mur z wolnego, piłka po rykoszecie trafiła do Cudzicha, a ten dopełnił formalności.

Szarotka Rokiciny Podhalańskie – Skalni Zaskale 2:3 (0:1)

0:1 Sarniak (N. Gacek) 21
0:2 Zagata 59
1:2 Gil 60
2:2 Łaś (Wójciak) 63 po rzucie rożnym
2:3 N. Gacek 75
Szarotka: Budny – Skawski, Faryna, Gackowiec, Kuros (80 K. Rokicianski), Wójciak, Rapacz, Szpurnóg (77 Ślaga), Florczyk (58 Łaś), Gil, Książek.
Skalni: Udziela – B. Stanek I, Czajkowski, Łęczycki, Prokop (46 Mastalski), N. Gacek, Ożański (70 Strama), B. Stanek II, Zagata (88 Szczęch), Potrząsaj, Sarniak.

8 – Zagata strzelał z 20 metrów, ale zbyt lekko w dodatku w ręce bramkarza.
12 – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Zagatę piłkę otrzymał Potrząsaj, uderzył z woleja minimalnie obok słupka.
16 – zagranie ze środka pola N. Gacka do Sarniaka, a ten stanął oko w oko z bramkarzem, lecz posłał futbolówkę obok słupka.
19 – dośrodkowanie Zagaty z rzutu rożnego, Potrząsaj z powietrza uderzył z pierwszego i piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.
21 GOL! 0;1 – rajd N. Gacka prawą stroną boiska, zgrał piłkę na 8 metr z Sarniaka, ten obrócił i strzałem po ziemi pokonał golkipera.
28 – Zagata dograł do Potrząsaja, a ten z 13 metrów strzelał z pierwszego tuż nad poprzeczką.
32 – wolny dla gospodarzy. Wójciak trafił w mur, a odbitą piłkę przejął Gil. Był w dogodnej sytuacji, ale nie uderzył z pierwszego i został zablokowany.
35 – zagranie z rogu na 16 metr do Skawskiego, którego uderzenie zostało zablokowane.
37 – Gil w dogodnej sytuacji strzelał, ale bramkarz sparował piłkę na róg.
40 – sprytnie rozegrany wolny i strzał zawodnika Szarotki z 30 metrów nieznacznie minął słupek.
51 – strzał Książka z pola karnego broni Udziela.
59 GOL! 0:2 -Zagata w zamieszaniu podbramkowym z 7 metrów wpycha futbolówkę do bramki.
60 GOL! 1:2 – błąd bramkarza wykorzystuje Gil, trafiając pod poprzeczkę.
63 GOL! 2:2 – Wójciak z rogu dośrodkował na 6 metr, a tam z pierwszego uderzył Łaś nie do obrony.
65 – Rapacz ostemplował poprzeczkę
75 GOL! 2:3 – N. Gacek z 12 metrów z ostrego kąta zdołał ulokować piłkę pod poprzeczką w długim rogu bramki.
83 – błąd Skawskiego nie wykorzystał Potrząsaj trafiając w boczną siatkę.
86 – strzał Zagaty z 15 metrów broni Budny.
90+1 – Gil trafił w słupek.

Czarni Czarny Dunajec – Jordan Jordanów 4:2 (2:2)
0:1 Jochymek (Ryś) 3
1:1 Żuchowski 9
1:2 Ryś 20
2:2 Wesołowski (M. Miętus) 23
3:2 Wesołowski (Żuchowski) 58 po wyrzucie z autu
4:2 Pająk (Wesołowski) 77
Czarni: Czyż – Gacek, Palenik, Pająk, Wesołowski, Żuchowski, M. Miętus, Kapuściarz (78 Wilczek), Głowacz, Wszołek (87 Bukowski)), Strączek (70 Z. Mietus).
Jordan: Piosek – Kołodziejczyk, Hodana, F. Tyrpa, Kulak (78 Pańszczyk), Wójtowicz, G. Tyrpa (70 Szklany), Wróbel, Śliwa, Jochymek, Ryś.

3 GOL! 0;1 – dośrodkowanie Rysia z prawej strony i Jochymek strzałem z pierwszego pokonuje bramkarza. Piłka tuż przy słupku znalazła drogę do bramki.
9 GOL! 1:1 – Żuchowski huknął z 20 metrów i piłka, po przełamaniu rak bramkarza, wpadła do siatki.
20 GOL! 1:2 – Ryś ogrywa obrońców i z 16 metrów płaskim strzałem po ziemi pokonuje Czyża.
23 GOL! 2:2 – M. Miętus dośrodkował z lewej strony, a Wesołowski z 8 metrów znalazł lukę tuż przy słupku.
40 – Wszołek po rzucie rożnym wycofał piłkę na 20 metr do Kapuściarza, a jego strzał z trudem sparował Piosek.
58 GOL! 3:2 – Żuchowski wyrzucił piłkę z autu, Wesołowski się obrócił i mocnym strzałem pokonał Pioska.
77 GOL! 4:2 – dośrodkowanie przedłużone przez Wesołowskiego i Pająk sytuacji sam na sam nie zmarnował.
86 – Wesołowski dośrodkował na głowę Żuchowskiego, ładną paradą popisał się bramkarz.

Przełęcz Łopuszna – Orawa Jabłonka – odwołany (zalane boisko)

Podgórki Krauszów – Lubań Tylmanowa 3:1 (1:0)
1:0 Ślusarek (Słaboń) 12 po rzucie rożnym
2:0 M. Sojka (Bobek) 60 głową
3:0 P. Sojka 75
3:1 Ł. Kozielec (D. Adamczyk) 78 głową po wolnym
Podgórki: Nykaza – K. Sojka, P. Sojka, M. Sojka, Handzel, Bobek (75 Truty), Długopolski (58 Chowaniec), Ślusarek, Hyc, Słaboń (60 rafacz), Miętus.
Lubań: H. Gołdyn – Pierzchała, Ł. Kozielec, Babik, A. Malik, Noworolnik (80 K. Malik), D. Michałczak, Ligas, J. Kozielec (75 Urbaniak), S. Adamczyk (46 D. Adamczyk), Talarczyk.

12 GOL! 1:0 – Słaboń dośrodkowywał z rzutu rożnego, po odbitej piłce zrobiło się zamieszanie i najsprytniejszy okazał się Ślusarek, który z dobitki zdobył bramkę.
19 – strzał Hyca z 25 metrów broni H. Gołdyn.
25 – 40- metrowy rajd M. Sojki zakończony podaniem na 3 metr do Bobka, który z takiej odległości nie trafił do bramki.
60 GOL! 2:0 – centra Bobka z wysokości pola karnego i M. Sojka głową pokonuje H. Gołdyna.
75 GOL! 3:0 – wolny z 40 metrów i P. Sojka wrzuca H. Gołdynowi piłkę za „kołnierz”.
78 GOL! 3:1 – dośrodkowanie z wolnego z wysokości pola karnego i głową piłkę do siatki posłał Ł. Kozielec.
80 – strzał Miętusa minimalnie mija słupek.
90 – z wolnego dośrodkowywał P. Sojka, a M. Sojka minimalnie chybił.
90+1 – strzał Ślusarka z 25 metrów broni bramkarz.

KS Zakopane – NKP Podhale II Nowy Targ 5:3 (1:0)
5:3 Czubin 90
KSZ: Dziedzic- Bogdanowicz, K. Bartos, Leniewicz, Stopka, Sawina (78 Ogiela), Chrobak (86 Pawlik), Drabik, Król (63 Łukaszczyk), Hanada, Kasperczyk (85 Witoń).
NKP Podhale II: Gorzelański – M. Topór, Bedronka, Silczuk, Tracz, Czubin, Stawicki, Bałos, Lubelski, A. Topór (78 Zubek), Miśkowiec.

2 GOL! 1:0 – błąd wielbłąd w wykonaniu nowotarskiego bramkarza. Przy wprowadzaniu piłki do gry wyszedł za daleko i do tego zagrał wprost pod nogi Hanady, ten z 35 metrów, mając przed sobą pustą bramkę nie miał problemów z ulokowaniem futbolówki w siatce.
18 – rajd prawą stroną Czubina na 5 metr, dośrodkowanie i Miśkowiec mając przed sobą pustą bramkę posłał futbolówkę nad poprzeczką.
31 – rajd Króla lewą flankę, w polu karnym został zahaczony przez Bałosa i sędzia wskazał na wapno. Leniewicz wykonywał rzut karny i trafił w sam środek bramki, piłka odbita od bramkarza trafiła ponownie pod jego nogi i… spudłował.
65 GOL! 2:0 - rajd Bogdanowicza zakończony dośrodkowaniem w pole karne, obrońca wybił piłkę na 14 metr, dopadł jej Sawina i umieścił w rogu bramki.
67 GOL! 2:1 – zagranie ze środka pola na 16 metr, obrońcy gospodarzy spóźnili się z interwencją i Miśkowiec czubkiem buta posłał futbolówkę do siatki.
73 GOL! 2:2 – nowotarżanie rozklepali defensywę gospodarzy i Miśkowiec mocnym strzałem trafił w krótki róg bramki.
77 GOL! 3:2 – dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Chrobaka, który nie dal szans obrony Gorzelańskiemu.
82 GOL! 4:2 – rajd Bogdanowicza zakończony faulem w szesnastce. Karnego wykorzystał Chrobak.
83 GOL! 5:2 – Kasperczyk będąc w środku pola zauważył, iż Gorzelański zbyt daleko wysunął się z bramki i pokonał go strzałem z dystansu.
90 GOL! 5:3 – potężne uderzenie Czubina z dystansu.